Akrep Burcu 2013 Falı

2013 Falı Akrep Burcu

Aşk ve Eğlence

Transit Satürn, büyük çoğunluğunda, sosyal çevre ve arkadaşlar, organizasyonlar, grup aktiviteleri, umutlar ve dilekler, iş ve eylemlerden elde edilen kazançlarla ilişkilendirilen 11. evinizde hareket ediyor olacak. Satürn, geçiş yapmakta olduğu ev konularıyla ilgili sorumluluklar alınacağına işaret eder. Bulunduğu ev, en büyük tansiyonun ve mücadelenin yaşandığı alanı gösterir. Bu alanda almamız gereken sorumlulukları ve hayat derslerini ortaya çıkarır. Bu dönemde, sosyal çevrenizde, grupsal aktiviteler içerisinde sorumluluklar alabilirsiniz.

Kişisel anlamda ise, yeni arkadaş edinmekte zorlanabilir, arkadaşlarınızdan gelecek planlarınız içerisinde olmayanları eleyebilirsiniz. İdealler ve görüş farklılıkları sizi arkadaşlarınızdan kopartabilir. Sevdiğiniz dostlarınızdan bazılarının çevrenizden uzaklaştığına şahit olabilirsiniz. Sosyal anlamda, grup aktivitelerinde aldığınız sorumluluklar dışında, kişisel anlamda çok fazla aktif olamadığınızdan, hayatınız bir süreliğine monotonlaşabilir. Arkadaşlarınızla eskisi kadar gezip tozamayabilirsiniz. Yine de, topluma faydalı işlere yönelik çalışmalar yapabilirsiniz.

19 Şubat'tan itibaren, aşk ve eğlenceli aktiviteler alanında hareketlenme yaşayacaksınız. 13 Mart 6 Nisan ve 30 Nisan 25 Mayıs arasındaki tarihler, aşk hayatınız açısından son derece hareketli olacağa benziyor. 12 Temmuz 6 Ağustos arasındaki tarihlerde, ilişkinizde ciddiyet ve toplumsal görünürlük teması ön plana çıkıyor. Ciddi bir ilişkiniz evliliğe dönüşebilir. 6 Ağustos 30 Ağustos arasındaki tarihlerde, organizasyonlara, partilere katılabilir, yeni kişilerle tanışabilirsiniz.

24 Eylül 18 Ekim arasındaki tarihlerde, iyi ilişkiler sayesinde, koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınız artıyor. Dikkatleri üzerinize toplayacaksınız. 4 Ekim 16 Kasım arasındaki tarihlerde, cinsel cazibeniz ve çekiciliğiniz daha da artıyor.

Parasal Konular

Transit Satürn, 11. evinizde hareket ediyor. Geleceğe dönük hedefleriniz hakkında karamsarlığa ve endişeye kapılabilirsiniz. ideallerinize ulaşmak için çok çalışmanız ve fedakarlıklar yapmanız gerekiyor. Her zaman düşlediğiniz şeylere ulaşma yolunda daha somut adımlar atmak gerekiyor. İşinizle ilgili konularda uzun vadeli yatırımlar düşünüyorsanız dikkatli olun! İnce eleyip sıkı dokumadan verilecek kararlar daha sonra sıkışıklık yaşamanıza sebep olabilir. Bu dönemde, iş ve aksiyonlarınızdan elde ettiğiniz gelirlerinizde de daralma olabilir.

Transit Jüpiter, yıl boyunca 3. evinizde hareket edeceğinden, iletişimsel konulardan, eğitimden, tanıtım ve pazarlamadan, yayıncılık ve medya alanlarından, taşımacılık veya habercilik gibi alanlardan kazanç elde edebilirsiniz. Her koşulda, daha iyi para kazanmak için iletişimsel teknikleri iyi kullanmanız; kendinizi ve işinizi anlatmanız gerekiyor!

Yeni yıla, parasal konulardan yana şanslı başlıyorsunuz. Bu olumlu etki, 24 Ocak'a kadar sürüyor. Keyfe, zevke ve dekoratif şeylere harcamalar yapabilirsiniz. 28 Ocak 19 Şubat arasındaki tarihlerde, yakınlarınızla parasal alışverişlere girmenizde fayda var.

22 Temmuz 22 Ağustos arasındaki tarihlerde, iş ve gayretlerinizin maddi karşılıklarını daha kolay alacaksınız. Geliriniz artıyor. 22 Ağustos 22 Eylül arasındaki tarihlerde, kayıplara uğrama riskiniz yüksek. İş yatırımlarınızı veya kişisel yatırımlarınızı korumanız gerekiyor. Büyük adımlar atmamaya özen gösterin. 24 Eylül 15 Ekim arasındaki tarihlerde bu risk artarak devam ediyor. Hatalı kararlarınız, maddi kayıpları da beraberinde getirebilir. 18 Ekim 12 Kasım arasındaki tarihlerde, parasal konularda olumlu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.

İş ve Kariyer

Transit Jüpiter, yılın tamamında 3 evinizde hareket ediyor olacak. Yeni fikirlerinizi, konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından çok uygun zamanlardasınız. Seminerler verebilir, medyada daha fazla yer alabilirsiniz. Eğer yazmakta iseniz; yazdıklarınızı artık daha fazla kişi okuyacak ve kendinizi artık daha fazla çevrelere tanıtma şansınız olacak. Bilgi danışmanlığı konusunda yetenekleriniz varsa, bu dönemde sadece yakın çevrenizdeki insanlara değil, uzaktakilere de ulaşabileceksiniz.

İletişimsel alanlarda şansınız yüksek. Eğer bir araştırmacı iseniz, bu yıl araştırmanızı genişletebilecek; konunuzla ilgili çok bol materyal ele geçirebilecek, projenizi zenginleştirebileceksiniz, Bilgi danışmanlığı, tanıtım ve pazarlama, analitik çalışmalarda uzmanlık, yazılım mühendisliği, ulaştırmacılık gibi sektörde iseniz, bu yıl şans ve fırsatlar her zamankine nazaran daha fazla sizden yana olacak!

Transit Pluto'nun da 3. evinize giriş yapacak olması, bütün saydığımız konuları pekiştiriyor; güçlendiriyor. Transit Satürn 11. evinizde hareket ediyor. Geleceğe dönük hedefleriniz hakkında bazen karamsarlığa ve endişeye kapılabilirsiniz. Ama üstesinden geleceksiniz. İdeallerinize ulaşmak için çok çalışmanız ve fedakarlıklar yapmanız gerek.

28 Ocak 19 Şubat tarihleri arasında, çok mecbur olmadığınız sürece, yeni projelere imza atmayın. 19 Şubat 20 Mart arasındaki tarihlerde, kendinizi yeni projelere girişmek için daha hazır hissedeceksiniz. 9 Mayıs tarihinden itibaren, işte ki enerji ve performansınız artıyor. 22 Temmuz 22 Ağustos arasındaki tarihlerde, iş ve kariyerinizde, yılın en zirve günlerini yaşayacaksınız. 23 Ekim 22 Kasım tarihleri arasında, kişisel etkinliğinizi en etkin şekilde ortaya koyacağınız, başarınızı başkalarına da kabul ettireceğiniz bir süreçte olacaksınız.

Sağlık

Yeni yılda sağlıkla ilgili önemli sorunlar gözükmüyor. Fiziksel olarak aktif ve dinamik olacağınız bir yıl sizi bekliyor! Ocak ayında biraz stresli ve gergin olabilirsiniz. Bu ay içerisinde riskli ve tehlikeli aktivitelerden uzak durmaya bakın. Mecbur değilseniz, önemli bir ameliyat veya operasyonu bu aya denk getirmeyin. Ocak ayı boyunca, daha ziyade dinleneceğiniz, hareketli dönemlere hazırlık yapacağınız bir süreçte olacaksınız.

Ailenizle daha fazla ilgilenmek durumunda olabilirsiniz. 7 Şubat civarlarında ailenizde bazı kişilerin sağlığında beklenmedik bir biçimde bozulmalar olabilir. 28 Ocak 19 Şubat tarihleri arasında, bu risk daha da fazla. 19 Şubat'tan itibaren, hastalıklar veya problemler iyileşme sürecine giriyor. 19 Şubat 20 Nisan arasındaki tarihlerde, kendinizi daha dinç ve neşeli hissedeceksiniz. 20 Nisan 19 Mayıs arasındaki tarihlerde, sağlıkla ilgili konulara daha fazla odaklanacaksınız. Diyetinize ve yaşam tarzınıza daha fazla özen göstermeniz gerekecek. 6 Nisan'dan itibaren, sağlık alanında olumlu etkiler devreye giriyor.

19 Nisan 20 Mayıs arasındaki tarihlerde, sağlığınız gayet iyi gözüküyor. Özellikle 9 Mayıs'tan itibaren, fiziksel dinamizminiz zirvede olacak. 20 Mayıs 21 Haziran arasındaki tarihlerde, stres ve gerginliklerden uzak kalmalısınız. 21 Haziran 22 Temmuz arasındaki günlerde, iyimser etkiler devreye giriyor.