Başak Burcu 2013 Falı

2013 Falı Başak Burcu

Aşk ve Eğlence

Transit Jüpiter, aşk hayatı, eğlenceli aktiviteler ve tatillerle ilişkilendirilen 5. evinizde hareket ediyor. Aşk ilişkilerinde olumlu gelişmeler var. Transit Pluto'nun da aşk evinize hareket etmesiyle birlikte, ilişkinizde tutku ve heyecan arayışınız artıyor. Bu dönemde yaşayacağınız aşklar size hayat deneyimleri kazandıracaktır. Hayatınızın bu alanını, adeta yeniden yapılandıracaksınız.

Sizden farklı kültürlerden veya daha fazla hayat deneyimine sahip kişilerle aşk yaşayabilirsiniz. Aşk evinize alacağınız bu olumlu transitler mevcut beraberliklere canlanma ve yeniden yapılandırma anlamına da gelir. Karşınızdaki kişiye karşı, tıpkı ilk zamanlarda olduğu gibi heyecan hissettirmeye başlayabilirsiniz.

Eğlence hayatınızda da olumlu gelişmeler var. Buna paralel olarak sosyalliğiniz de artacak. Borsa benzeri riskli aktivitelerden yana da şanslı olacaksınız ama abartılı hareketlere karşı dikkatli olmak kaydıyla! Aşkla ilgili konular anlamında, hareketli ve iletişim trafiği yoğun bir Ocak ayı sizi bekliyor. Etkiler ertesi ayda da devam ediyor. 21 Şubat civarında ilişkinizle ilgili konular belirgin şekilde önce çıkacak.

13 Mart'tan itibaren, halihazırda sürmekte olan ilişkiniz ciddi bir boyut kazanabilir. 18 Haziran 12 Temmuz arasındaki tarihlerde, sosyal platformda daha fazla yer alacaksınız; almalısınız. Yeni kişilerle tanışma ve çevrenizi genişletme potansiyeliniz çok güçlü. 6 Ağustos 30 Ağustos arasındaki tarihlerde, fiziksel cazibeniz ve zarafetinizle dikkat çekeceksiniz.

Aşk hayatınızda hareketlenmeler, yeni heyecanlar devreye giriyor. 12 Kasım 7 Aralık arasındaki tarihlerde, aşk ve eğlenceli aktiviteler açısından son derece olumlu etkiler altında olacaksınız.

Parasal Konular

Bu yıl para alanında çok önemli değişimler, iniş çıkışlar yaşamayacaksınız. Yıl genelinde, tutumluluğunuzu sürdüreceğiniz, kontrollü hareket edeceğiniz bir süreçte olacaksınız. Borsa benzeri riskli yatırım araçlarından kazanım elde etme adına şanslı olduğunuz bir süreçtesiniz ama abartılı hareketlere karşı dikkatli olmak kaydıyla!

Transit Pluto'nun 26 Ocak tarihinde 5. evinize giriş yapmasıyla birlikte, şimdiye kadar olmadığınız biçimde, riskli yatırım yapma eğilimi gösterebilirsiniz. Sanatsal konularda yaratıcılık artıyor. Daha fazla şey üreteceksiniz. Üzerinde çalıştığınız sanatsal işlerde kendinizi gösterme şansınız ve kazanç elde etme olasılığınız yüksek.

13 Mart civarlarından itibaren, ortaklaşa işlerden kazanım fırsatlarınız artıyor. Tanıtım, pazarlama, danışmalık, halkla ilişkiler gibi işlerden kazanç elde edebilirsiniz. 6 Nisan 30 Nisan aralığında, kredi ve borçlarla ilgili konular gündeminizde olacak. Alacaklarınızı tahsil edebileceksiniz. 18 Haziran 12 Temmuz arasındaki tarihlerde, yeni yatırım alanları keşfedebilirsiniz. Yeni tanışacağınız kişiler, size yeni kapılar açabilirler.

30 Ağustos 24 Eylül arasındaki tarihlerde, kazancınız iyi gözüküyor. Para biriktirebileceksiniz. 18 Ekim 12 Kasım arasında, kazancınız daha iyi durumda olacak. Gayrimenkul alım satımı alanında olumlu etkiler söz konusu. Yılbaşına yaklaşılan tarihlerde, şans oyunlarında ve borsa benzeri alanlarda talihiniz yerinde olacak.

İş ve Kariyer

Transit Jüpiter, yaratıcı fikirler ve sanatsal yaratıcılıklar, eğlenceli aktiviteler, turizm ve kısa tatiller, aracılık ve borsa ile ilişkilendirilen 5. evinizde hareket ediyor. Sanatsal konularda yaratıcılığınızın öne çıkacağı bir yıldasınız. Daha fazla şey üreteceksiniz. Eğer daha önce vakit bulamadıysanız, yaratıcı uğraşlara, hobilere daha fazla vakit ayırabileceğiniz ve bunu işinizde kullanabileceğiniz bir yıla giriyorsunuz.

Sportif konularla ilgiliyseniz, bu yıl kariyerinizde altın sayfa açabilirsiniz. Turizm sektöründe iseniz, hareketli ve başarılı bir yıl sizi bekliyor. Transit Satürn burcunuzda hareket etmekte olduğundan, bolca sorumluluk aldığınız, yeni kararlar vereceğiniz bir dönemden geçmektesiniz. Yeni bir iş kurma girişiminde bulunabilirsiniz. Pek tabii bu işten verim alabilmeniz için zaman gerekiyor.

8 Ocak 15 Mart arasındaki süreçte, ağır bir çalışma temposunda olabilirsiniz. 28 Ocak 19 Şubat arasındaki tarihlerde, daha önce ihmal ettiğiniz konuların çözülmesi gerekebilir. Yanınızda çalışanlar veya çalışama arkadaşlarınızla sorunlar yaşayabilirsiniz. İşe yeni eleman almak eğer siz bir çalışan iseniz, yeni bir işe başlamak, projelere imza koymak için bu tarihler aralığını tercih etmeyin.

7 Şubat civarında çalışma alanınızda veya işle ilgili konularda beklenmedik, hızlı gelişmeler yaşayacağınıza işaret ediyor. 3 Mayıs 10 Temmuz arasındaki tarihlerde, iş ve kariyerinizde, yılın en iyi dönemini yaşayacaksınız. İletişim, hayati önem taşıyacak. Fakat 26 Mayıs 19 Haziran aralığında, son derece dikkatli olmanız gerekiyor. Alacağınız yanlış kararlar, hedefinizden sapmanıza, olumsuz geri dönüşler almanıza sebep olabilir.

Yapacağınız önemli iş anlaşmalarını 10 Ağustos 22 Eylül tarihleri arasına almanızda fayda var. 4 Kasım 23 Kasım arasındaki tarihlerde, iş, kariyer ve gelecek hedeflerinizle ilgili konularda iletişim trafiği hızlanıyor. Hızlı ve esnek davranmanız, iyi iletişimde bulunmanız sayesinde başarılı olabilirsiniz.

Sağlık

Hayatınıza adeta yeniden şekil vereceğiniz bir yıla giriyorsunuz. Daha fazla disiplin ve sorumluluk alacağınız günlerde olacaksınız. Hayata mücadele daha gerçekçi bazda başlıyor. Bu yüzden, öncelikli olarak, sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Transit Satürn burcunuzda hareket etmekte ve bu hareketine önümüzdeki 2 yıl boyunca devam edecek.

Burcunuzun vücutta yönettiği bölgeler iç organlar, bağırsaklar, karın ve diyafram bölgelerinde hassasiyetler olabilir. Bu konuda dikkatli olmanızda fayda var. Diğer taraftan, sinirsel gerginliklerden de uzak durmalısınız. Yoğun çalışma temposu içerisinde olacağınızdan, en azından bazı zamanlarda, kendinize zaman ayırıp dinlenmeniz, huzurlu mekanlarda vakit geçirmeniz çok yerinde olur.

8 Ocak'tan itibaren, sağlıkla ilgili konuları organize etmeye başlamanız isabetli olacaktır. Merkür'ün geri harekette olacağı 28 Ocak 19 Şubat arasındaki tarihler, bu tür tetkikler açısından ideal gözüküyor. Pek tabii ki yanılma ve yanlış tedavi risklerine karşı uyanık olmanız kaydıyla! 7 Şubat tarihi civarlarından itibaren, sağlıkla ilgili durumlar açığa kavuşacak.

Diyete veya yeni sağlık uygulamalarına başlamak istiyorsanız, 21 Şubat sonrasını tercih edin. Ay'ın küçülüyor olduğu zamanlar, diyete başlamak için uygun zamanlardır. 9 Mayıs 1 Temmuz arasındaki tarihlerde, bazı günlerde enerjinizde düşüş yaşayabilirsiniz. Fiziksel olarak kendinizi fazla zorlamayın. 1 Temmuz'dan itibaren, enerjinizde yükselme başlamakla birlikte, 22 Temmuz 22 Ağustos arasındaki tarihlerde, yine de kendinizi fazla zorlamayın. 24 Eylül 15 Ekim arasında yine gözden geçirmeler yapmakta fayda var.