Boğa Burcu 2013 Falı

2013 Falı Boğa Burcu

Aşk ve Eğlence

Aşk hayatınıza, şimdiye kadar olmadığı şekilde ciddi yaklaşmaya başlayacaksınız. Transit Satürn, yılın büyük çoğunluğunda aşk ve eğlence ile ilişkilendirilen 5. evinizde hareket ediyor olacak. Satürn, geçiş yapmakta olduğu ev konularıyla ilgili sorumluluklar alınacağına işaret eder. Bu da ilişkilerinizdeki sorumluluğu daha fazla hissedeceğinizi; gel geç ilişkilerden artık uzaklaşacağınızı gösteriyor. Hayat sizi bu alanda olgunlaştırmaya başlayacak.

Satürn doğası gereği, soğutur ve araya mesafe koyar. Bu da sevdiğiniz kişiyle bazı zamanlarda aranızın soğumasına veya seyahatler, yoğun çalışma hayatı ya da diğer kişilerin engellenmesi gibi durumlar yüzünden sık görüşememenize sebep olabilir. Yaşça sizden olgun kişilerle ciddi ilişkiler yaşayabilirsiniz. Eğer evli iseniz, Satürn'ün bu geçişi bu dönemde duygusal ve cinsel hayatınızda bazı sıkıntılar, soğumalar yaşama ihtimalini de gösteriyor olabilir.

19 Şubat'tan itibaren, aşk ve eğlence hayatınız hareketleniyor. 13 Mart 6 Nisan arasındaki tarihlerde dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade etmelisiniz. 19 Nisan'dan itibaren dikkat çekmeye başlayacaksınız. 30 Nisan 25 Mayıs arasındaki tarihlerde, kişisel çekiciliğiniz maksimum düzeye ulaşıyor. 1 Temmuz 19 Ağustos tarihleri arasında, aşk hayatınızın bu yılki en enerjik ve dinamik halini alacağı zamanlar içerisinde olacaksınız.

Kısa tatiller yapmak, eğlenmek için çok uygun zamanlar. 12 Temmuz 5 Ağustos arasındaki tarihler, ilişkinizin daha ciddiyet kazanacağı zamanlar olabilir. 24 Eylül 18 Ekim arasındaki tarihler ilişkilerinizde en ideal döneminizde olacaksınız. Evlilikle ilgili konular gündeme gelebilir. Fakat, aynı günlerde transit Merkür evlilik evinizde ters hareket edecek olduğundan, ilişkinizde bazı karar değişiklikleri veya terslikler yaşama olasılığını da göz ardı etmemek gerekir.

Parasal Konular

Parasal konularda, yıl genelinde olumlu etkiler hakim. Yurtdışına yönelik işler yapıyorsanız, medya ve iletişim sektöründe iseniz, reklamcılık veya pazarlama alanlarında çalışıyorsanız, akademisyen, öğretmen iseniz bu yıl gelir düzeyinizi yükseltme fırsatlarıyla karşılaşacaksınız. Dış seyahatleriniz ve dış pazarlara yönelmeniz de size kazandıracak. Hukuki konulardan yana da kazanım imkanlarınız var. Bu anlamda, yıla oldukça hareketli giriyorsunuz. 21 Ocak sonrasında, bu alanda olumlu gelişimler artıyor.

28 Ocak 19 Şubat arasındaki tarihlerde, iş ve gelecek hedeflerinizle ilgili önemli kararlarınızda dikkatli olun. 19 Şubat 6 Nisan arasındaki tarihlerde, iş ve meşguliyetlerinizden elde edeceğiniz gelirler alanınızda hareketlilik ve kazanımlar var. 13 Mart'tan itibaren, sosyal çevreniz sayesinde kazancınızda olumlu gelişmeler bekleyebilirsiniz. Yeni kazanç bulabilmeniz için size yardımı dokunacak kişilerle bir araya gelebilirsiniz. 17 Nisan sonrasında, parasal anlamda rahatlamaya başlayacaksınız. 19 Haziran 10 Temmuz arasında da parasal konularda olumlu bir süreç var.

24 Eylül 14 Ekim arasındaki tarihlerde, iş arkadaşlarınızla, çalışanlarınızla, astlarınızla, hizmetlilerinizle, parasal ilişkilerinize dikkat edin; yanılmalar, hatalar ortaya çıkabilir.

4 Kasım 23 Kasım arasındaki, ortaklaşa projelerden kazançlar elde etme potansiyeliniz yükseliyor. 23 Kasım 12 Aralık arasındaki tarihlerde, uzun zamandır tahsil edemediğiniz alacaklarınızdan haber alabilirsiniz. Vergi, kredi, borç ve ödemeler alanlarında dikkatli olmanız gerekiyor. 12 Aralık'tan yılbaşına kadar olan süreçte, yurt dışına yönelik işler, eğitim, yayıncılık, hukuki konularla ilgili alanlardan kazançlı çıkabilirsiniz.

İş ve Kariyer

Kariyerinizle ilgili konularda, yaratıcılığınızı ön plana çıkartmanız gereken bir yıla giriyorsunuz. Kariyer evinizin yönetici gezegeni Satürn 5. evinizde hareket ediyor olacak. Bu transit, özellikle artistik ve sanatsal konularda yapacağınız disiplinli çalışmalar sayesinde, başarılı olacağınızı işaret ediyor.

Spor, eğlence, turizm gibi sektörlerde iseniz, bu yıl somut sonuçlar ortaya çıkartmanız daha kolay olacak. Çocukların gelişimine yönelik sektörler, aracılık, komisyonculuk, emlakçılık gibi işlerle uğraşmakta iseniz, yine disiplinli çalışmanız sayesinde bu alanlarda da başarılı olabilirsiniz. 28 Ocak 19 Şubat arasındaki tarihlerde, iş ve gelecek hedeflerinizle ilgili önemli kararlarınızda dikkatli olun.

Üstlerinizle ve önemli otorite figürleriyle ilişkilerinizin uyum içerisinde gideceği olumlu süreç 17 Şubat'tan başlayıp, 13 Mart'a kadar devam edecek. 1 Temmuz 19 Ağustos arasındaki tarihlerde, iş yerinizde yanında çalışanlarınızla, astlarınızla gerginlikler yaşayabilirsiniz. Bu bağlamda en riskli tarihler 10 Temmuz civarında. 22 Eylül 22 Kasım tarihleri arasında, ortaklaşa projelere ve kazanımlara açık olacaksınız. Yıl sonlarına doğru, işle ilgili dış seyahatler yapmak açısından çok uygun gözüküyor.

Uluslararası ticaret, yabancılarla ilgili konularda yapılan çalışmalar, yayıncılık ve medya alanında çalışmalar yapmak için uygun zamanlarda olacaksınız. Bu dönemde, işinizi veya kendinizi daha fazla öne çıkarmak için tanıtım ve reklama ağırlık vermeniz yerinde olur. Yılı başarılı bir performansla kapatıyor olacaksınız.

Sağlık

Genel olarak sağlıklı bir yıla giriyorsunuz. Fakat yaz aylarında ve sonbahara girişte, sağlığınıza dikkat etmeniz gereken zamanlar var. 21 Ocak 17 Şubat arasındaki tarihlerde sağlığınız daha iyi gözüküyor. Kendinizi hem enerjik ve dinç, hem de iyimser hissedeceksiniz. 20 Mart 19 Nisan arasındaki tarihlerde, sağlığınıza önem göstermeniz, dinlenmeye daha fazla vakit ayırmanız gerekiyor. İç huzuru temin edebilmek için biraz kalabalıktan uzaklaşıp, kendi düşüncelerinizle baş başa kalabilirsiniz.

Kendinize fazla yüklenmeyin, diğer taraftan, hoşlanmadığınız zararlı alışkanlıklarınızı bırakmak için uygun zamanda olacaksınız. 19 Nisan tarihinden itibaren, sıkıntılı günleri atlatmaya başlıyorsunuz. Enerjiniz artacak ve kişisel konulara daha fazla eğileceksiniz. 30 Nisan itibariyle, enerjiniz ve sağlığınız maksimum seviyesine ulaşıyor. Bu olumlu süreç 25 Mayıs'a kadar devam edecek. 12 Temmuz 6 Ağustos arasındaki tarihlerde enerjiniz düşüş gösterebilir. 22 Temmuz civarında bu daha da belirginleşecek.

19 Ağustos 12 Ekim arasındaki tarihler, sağlığınızla ilgili konularda en dikkatli olmanız gereken zamanlara işaret ediyor. Yeme alışkanlıklarınızı gözden geçirmelisiniz. Hızlı koşuşturmaların arasında abur cubur atıştırmak sağlığı bozabilir. Kendinizi formda tutmak için gerekli egzersizleri ihmal etmemeli fakat kendinizi aşırı da yormamalısınız. 19 Ekim 12 Kasım arasındaki tarihlerde, yıpratıcı koşullardan ve stresli ortamlardan uzak durmaya bakın!