İkizler Burcu 2013 Falı

2013 Falı İkizler Burcu

Aşk ve Eğlence

İlişkinize daha ciddi yaklaşacağınız, kalıcı bir ilişki isteyeceğiniz bir süreçten geçmektesiniz. Zira, transit Satürn ev, yuva, aile kavramlarıyla ilişkilendirilen 4. evinizden transit etmekte. Bu transit, hayatınızın temelini yeniden inşa etme arzunuz olduğunu gösteriyor. Aşk hayatınızla ilgili konularda, yeni yıla oldukça şanslı başlıyorsunuz. Zira transit Venüs evlilik ve ikili ilişkiler ile ilişkilendirilen 7. evinizde hareket ediyor olacak.

Bu transit, evlilik de dahil olmak üzere, her türlü ortaklaşa girişim açısından çok olumlu etkiler taşıyor. 21 Ocak tarihine kadar olan dönemi iyi değerlendirmeye bakın! Diğer taraftan, mevcut ilişkinizde bazı zamanlarda güç çekişmeleri ve gerginlikler de söz konusu. Mars Pluto karşıtlığı Ocak ay boyunca ilişkiler alanınızı zedeliyor olacak. 20 Mart'tan itibaren, ilişkilerde hareketlenme dikkat çekecek. 6 Nisan 30 Nisan arasındaki tarihleri ajandanıza not edin ve bu tarihlerde sosyal ortamlarda daha fazla yer alın. Bu tarihlerde, yeni kişilerle tanışma ihtimaliniz çok yüksek.

25 Mayıs 18 Haziran arasındaki tarihlerde, daha çekici gözükecek, dikkat çekeceksiniz. Giyim tarzınızda yapacağınız değişiklikler fark edilecek! Arkadaşlarla iyi vakit geçirmek, eğlenceli bulunduğu konulara yönelmek için de olumlu tarihlerde olacaksınız. 6 Ağustos 30 Ağustos arasındaki tarihler çok önem taşıyor. İlişkinizi ciddi bir noktaya taşıyabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyle artık aynı ev ortamını paylaşmaya yönelik olumlu etkiler söz konusu olacak.

Aşkta en aktif ve eğlenceli tarihler 19 Ağustos civarında başlıyor. Fakat aynı dönemde güç çekişmeleri yaşama riskiniz de olduğunu göz ardı etmemeli. 30 Ağustos 24 Eylül arasında da, çok keyifli, sosyal, aktif ve eğlenceye yönelik yaşayacağınız tarihler var. Tatile çıkmak için ideal bir dönem.

Parasal Konular

Transit Jüpiter, neredeyse yılın tamamında, diğer kişilerden, ortaklaşa işlerden elde edilen kazançlarla ilişkilendirilen 8. evinizde hareket ediyor olacak. Transit Jüpiter, geçiş yaptığı ev konularıyla ilgili fırsatlar, şanslar ve gelişmeler yaşanacağına işaret eder; kendimizi geliştirmemize fırsat tanır. 8. ev, kendi imkanlarımız dışında gelişen, başkalarının imkanlarından fayda elde etmeyi de gösterir.

Jüpiter'in buradan geçiş yapıyor olması, hayatınızdaki diğer kişilerin, örneğin eşinizin veya ortağınızın finans durumunda genişlemeyi de gösterecektir. 8. ev, kredi ve borçlarla, ödemelerle alakalıdır. Jüpiter'in bu evden geçiş yapması, kredi ve borçlarınızın ödenmesi anlamında destek verici olacaktır. Diğer taraftan, diğer kişilerden uzun zamandır almayı beklediğiniz alacakların tahsil edilmesi konusunda da Jüpiter'in bu evden geçiş yapıyor olması olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Zira 8. ev diğer kişilerin finans koşullarını gösterir ve Jüpiter'in burada olması, onların koşullarının rahatlayacağına işaret eder. Sigorta alacakları, nafakalar da 8. ev konusudur. Bu tip gelirlerinizde de gelişme olması, sıkıntı çekiyor iseniz bunların daha kolayca hallolması mümkündür. 8. ev müşterek gelirleri temsil ettiğinden, başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz bono, tahvil, hisse senedi gibi şeyler daha fazla değerlenebilir.

İş ve Kariyer

Kariyerinizle ilgili konularda hızlı ve sürpriz gelişmelere açık olduğunuz bir yıla giriyorsunuz. Transit Jüpiter, geçiş yaptığı ev konularıyla ilgili fırsatlar, şanslar ve gelişmeler yaşanacağına işaret ediyor; kendimizi geliştirmemize fırsat tanır. Transit Jüpiter haritanızın 8. evinde hareket ediyor. Geleneksel anlamda bu Transit miraslarla ilişkilendirilir. Diğer kişilerin kaynaklarından istifade etmek mümkündür. Bu transit, eşinizin veya ortağınızın finans durumunda genişlemeyi de gösterecektir. Bu dönemde, ortaklaşa girişimlerde bulunmak kazandıracaktır. Banka kredisi veya borç almak için uygun bir dönemde olacaksınız. Diğer kişiler, finansal konularda yardımcı olmaya daha gönüllü davranacaklardır.

Ortaklaşa işlerden elde edeceğiniz gelirler alanında hareketlenme, hemen Ocak ayından itibaren devreye giriyor. 24 Ocak itibariyle bu alanda gelişmeler ivme kazanırken, 26 Ocak sonrasında, ortaklaşa işlerinizi yeniden yapılandırmak gerekecektir, ama bu kez daha güçlendirerek! Merkür'ün geri gideceği 28 Ocak 19 Şubat tarihleri arasında önemli imzalar atmaktan, büyük taahhütler altına girmekten kaçınmaya bakın.

19 Şubat 20 Mart arasındaki tarihlerde, iş ve kariyerinizle ilgili konularda geleceğe yönelik hedeflerinize ilişkin durumlar daha belirginleşecek. Kendinizi gösterecek, dikkat çekeceksiniz! 10 Ağustos 29 Ağustos arasındaki tarihlerde, iş hayatınız ve kariyerinizle ilgili konularda performans düşüşü yaşayabilirsiniz. Biraz geri çekilip, ne olup bittiğini değerlendirmeniz gerekebilir.

29 Ağustos 24 Eylül tarihleri arasında, iş ve çalışmalarınızda yaratıcılığı daha fazla ortaya koyacak; işinizden keyif alacaksınız. Eğlence veya turizm sektöründe iseniz; bir sporcu veya aracılık işiyle uğraşan bir ajansta çalışıyor iseniz, çok aktif ve başarılı bir süreçte olacaksınız demektir. Ortaklaşa projelere girişmek açısından belki de en ideal zamanlar 23 Kasım 12 Aralık arasında.

Sağlık

Genel olarak sağlıklı bir yıla giriyorsunuz. Fakat dikkatli olmanız gereken zamanlar var. Yeni yıla başlarken, hastalıklar ve zayıflıklar evinizin yönetici gezegeni Mars, burcunuzda geri harekette olacağından, 31 Ocak tarihine kadar sağlığınızla ilgili konuları gözden geçirmenizde fayda var. Gerekli kontrol ve testleri yaptırmanız yerinde olur. Bu dönemde enerji düşüşleri yaşamanız normaldir.

Şubat ayında ise, enerjiniz artık normale dönecek. 17 Nisan 2 Mayıs arasındaki tarihlerde ise, enerjiniz düşüş gösterebilir. Bu günlerde sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Dinlenmeye ve huzur bulmaya her zamankinden fazla ihtiyaç duyacaksınız. 2 Mayıs'tan itibaren, fiziksel ve zihinsel olarak daha aktif bir döneme giriyorsunuz. 26 Mayıs 19 Haziran arasındaki tarihlerde, Merkür burcunuzda geri hareket ediyor olacak. Bu dönemde sinirsel anlamda gerginlik hissedebilirsiniz.

19 Haziran 10 Temmuz arasında, enerjiniz tekrar düzeliyor ve sağlığınız daha iyi olacak. 10 Ağustos'tan 29 Ağustos'a kadarki süreçte, kendinizi rölantiye almanız, evde ve ailenizle vakit geçirmeniz, dinlenmeniz, özel hayatınıza vakit ayırmanız isabetli olacak. 29 Ağustos 24 Eylül arasındaki tarihleri, tatile ve eğlenceye ayırabilirsiniz. Bu dönemde sağlığınızda gayet iyi gözüküyor.

4 Ekim'de Mars da hastalık ve zayıflıklar alanınızda hareket ettiğinden kendinize daha fazla dikkat etmeniz gerekecek. Özellikle ateşli ve mikrobik hastalıklara yakalanma riskiniz artıyor. Çalışma hayatınıza gereğinden fazla yüklenmeniz, sağlığınıza mal olabilir. Bu süreç, Mars'ın hastalıklar evini terk edeceği 16 Kasım'a kadar; hatta Merkür'ün de hastalıklar evini terk edeceği 23 Kasım'a kadar devam ediyor olacak. Devam eden süreçte, sağlık sorunları gözükmüyor.