Koç Burcu 2013 Falı

2013 Falı Koç Burcu

Aşk ve Eğlence

Geçtiğimiz 2,5 yıllık süreçte, aşk hayatınızla ilgili konulardan yana zorlanmalar yaşamış olabilirsiniz. Zira, transit Satürn aşk evinizde hareket etmekteydi ve bu alanda kısıtlanmalara, sıkıntılara, kesatlığa sebep oluyordu. Hayal kırıklıklarına uğramış, üzüntülü zamanlar geçirmiştiniz. Artık bu kısıtlayıcı ve sıkıcı dönemi geride bırakıyorsunuz. 22 Ocak civarında mevcut ilişkilerinizde gerginlikler yaşayabilirsiniz, dikkat!

17 Şubat 13 Mart tarihleri arasında, aşk konularında şansınız iyiye dönüyor olacak. Bu günlerde, sosyal olmanızda fayda var. Organizasyonlara, partilere katılabilir, pek çok insanla bir araya gelebilirsiniz. 6 Nisan 30 Nisan tarihleri arasında, karşınızdakilerin ilgisini üzerinizde toplamanız kolaylaşıyor. İlişkide inisiyatif daha ziyade sizde olacak. Bu dönemde kendinize daha fazla dikkat etmeniz, hoş görünmeniz, size yeni bir ilişki getirebilir.

Dikkat çekecek, göreceğiniz ilgiden memnun olacaksınız. İlişkilerde uyumu ve aşkta dengeyi sağlayabileceksiniz. 12 Temmuz 6 Ağustos tarihleri arasında, aşk hayatınız oldukça hareketleniyor. Özellikle 1 Ağustos civarı, yeni bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Evlilik, ortaklık gibi resmi birlikteliklerle ilgili girişimleriniz açısından en uygun tarihler 30 Ağustos 24 Eylül aralığında. Diğer taraftan, dolunayın kışkırtıcı ve kopartıcı etkilerine karşı uyanık olmalısınız!

Parasal Konular

Parasal konularda çok büyük değişimler yaşayacaksınız. Yıl genelinde olumlu etkiler hakim olmakla birlikte, sonbaharda dikkatli olmanızı gerektiren zamanlar var. İş girişimlerinizden, elde edeceğiniz kazanımlar alanında 8 Ocak 19 Mart aralığında, genel olarak olumlu etkiler altında olacaksınız.

Geleceğe dönük planları formüle etmenin tam zamanı! Size yeni parasal fırsatlar sunacak arkadaşlarınızdan veya sosyal çevrenizden, etkin kişilerden destek almaya başlayacaksınız. Dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade etmelisiniz. Kariyerinizde ilerlemeniz ve kazancınızı arttırmanız açısından size yardımı dokunacak kişilerle bir araya gelmeye özen gösterin. Dostlarınızdan gelecek akıllıca tavsiyelere ve fikirlere de açık olun.

Yeni iş yatırımlarında bulunmak açısından 17 Şubat ve 13 Mart aralığı ideal gözüküyor. 17 Nisan'dan itibaren, parasal konuları bağlayan anlaşmalar yapmak açısından uygun bir süreçte olacaksınız. Finansal anlamda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. 18 Haziran 12 Temmuz aralığında, ev ve aileyle ilgili harcamalarınız olabilir.

Yaz aylarında, sanatsal projelerden ve etkinliklerden gelir elde edebilirsiniz. Yaratıcı fikirleriniz kazandıracak! Fakat tatil ve eğlence konularında da harcamalarınız olacak. 30 Ağustos 24 Eylül tarihlerinde, ortaklaşa işlerden gelir elde edebilirsiniz. Eğer harcamalarınızı dengeleyebilirseniz, kazanımlarınızı biriktirebileceğiniz bu olumlu süreç yılbaşına kadar devam ediyor.

İş ve Kariyer

Bu yıl kariyerinizde yepyeni bir sayfa açılıyor. Gelecek hedeflerinize giden yolda çok önemli adımlar atacaksınız! Kendinizi geliştirme adına tüm gücünüzü ortaya koyma zamanı geldi. Gözle görülür değişimler ve yapılanmalar içerisine giriyorsunuz. Her zamankinden daha fazla mücadele etmeniz ve yeniliklere açık olmanız gerekecek. Hemen ocak ayından itibaren, kariyere ve kendi alanında tanınmaya yönelik fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

İşle ilgili sıkıntıları daha rahat aştığınız bir dönem olacak bu dönem. Çalışmalarınızın karşılığını almaya başlayacaksınız. Kariyerinizde yeni girişim yapmakta iseniz, zamanlamanız çok doğru demektir. Yüksekleri hedef almak için iyi bir dönemdesiniz. Bu dönemde güçlü kişilerden, otoriteyi temsil eden, bize üst durumda bulunan kişilerden, destek almanız kolaylaşıyor.

İşte terfi almanız, kendi branşınızda en üst noktaya çıkmanız mümkün. 17 Şubat'tan itibaren, sosyal veya iş çevrenizdeki kişilerden destek almaya başlayacaksınız. Kariyerle ilgili ilginç fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat çok riskli girişimlerden uzak durmanız yerinde olur. Pek çok şans veya fırsatların yanında, fazla yoğun ve detaylı işlerle uğraşmanız gereken bir dönem sizi bekliyor. Bazı zamanlarda işyerinizde normalden fazla kalmanız ve saatlerce çalışmanız bile gerekebilir. Bu anlamda, özellikle yaz ayları dikkat çekiyor.

Çalışma stratejisi geliştirmek ve iyi organize olmak başarı getirecektir. İş ortamınızda ilişkiler zorlanabilir, huzursuzluk olabilir. 1 Temmuz 19 ağustos arasındaki tarihlerde çok dikkatli olmalısınız. Özellikle 18 Temmuz civarı, gergin ve kopartıcı etkiler söz konusu. Eğer bir işveren veya yönetici iseniz, bu yıl en çok, çalışanlarınız ve astlarınız alanında sorunlar yaşayacaksınız. Çok ciddi sorumluluk isteyen durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Daha önce ihmal ettiğiniz ya da henüz tamamlayamadığınız konuların çözülmesi gerekliliği gündeme gelecektir. Yaptığınız işleri çok sıkı bir şekilde takip ederseniz, bunların üstesinden geleceksiniz. 10 Ağustos 20 Ağustos aralığında, çözmekte zorlandığınız problemler konusunda çalışanlarınızdan veya iş arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz.

Sağlık

Bu yıl sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. İş alanında başarılı bir yılın sizi beklediğinden söz ettik. Fakat bunu başarabilmeniz için, bedensel olarak sağlıklı olmanız gerekiyor. Sizin de bildiğiniz gibi "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur." Yaşam tarzınız, alışkanlıklarınızı iyi organize etmeniz gerekiyor. Kişisel disiplininizi iyi korumalı, diyetinize dikkat etmelisiniz.

Kendinizi sağlıklı ve zinde tutmak için çaba sarf etmeniz gerekiyor. Hayatınızı biz düzene oturtmanız yerinde olacak. Aksi taktirde, güçten düşebilirsiniz. Günlük rutinler, monoton ve sıkıcı olabilir. Sevmediğiniz halde yapmanız gereken işlere kendinizi zorlamanız mutsuzluğa sebep olabilir. Çok fazla çalışmak veya detaylarla fazla uğraşmak vücudu ve sağlığı zorlayabilir.

Bitirilmesi gereken çok fazla proje olması sinirlerinizi gerebilir. Gerilen sinirlerinizi yatıştırmanın en iyi yolu, kendinize boş zaman yaratıp, biraz egzersiz yapmak. Yoğun çalışma temposundan uzaklaşıp, biraz rahatlamaya ihtiyacınız olacak. Ancak, işlerin yoğunluğu arzuladığınız tatili yapmanıza da engel olacak gibi. 20 Mart 19 Nisan tarihleri arasında, kendinizi maksimumda zinde ve enerjik hissedeceksiniz.

21 Haziran 22 Temmuz arasındaki tarihlerde, kendinize dikkat etmeniz, dinlenmeniz yerinde olur. Özellikle de 10 Temmuz civarı olumsuz etkiler dikkat çekiyor, önleminizi alın! 22 Eylül 23 Ekim aralığında, sağlığınız genel olarak olumlu gözüküyor. Fakat 4 Ekim'den 22 Kasım'a kadarki süreçte, streslerden ve tehlikeli aktivitelerden uzak kalmanız yerinde olur.