Kova Burcu 2013 Falı

2013 Falı Kova Burcu

Aşk ve Eğlence

Aşk hayatınız, önemli ilişkileriniz ve evlilikle ilgili konular, geçtiğimiz iki buçuk yıllık olumsuz ve kesat süreçten sonra, şimdi daha olumlu havaya bürünüyor. Özellikle ilişkiler alanında hızlı gelişmelere açık olacağınız bir yıla adım atıyorsunuz! Yıla başlarken, sosyal alanda aktifsiniz. Organizasyonlara, partilere katılabilir, pek çok yeni insanla bir araya gelebilirsiniz. Arkadaşlarınıza verdiğiniz önem daha da artacak. Size destek verdiklerini görmek hoşunuza gidecek.

Flörtler alanında ise, ayın büyük çoğunluğunda gergin etkiler, güç çekişmeleri söz konusu. 17 Şubat'tan itibaren, ilişkilerdeki olumsuzluklar giderek azalmaya başlıyor. Karşınızdakilerin ilgisini üzerinize çekmeniz kolaylaşacak. İlişkilerde uyum içerisinde olacak, dengeyi daha rahat sağlayabileceksiniz. Mart ve Nisan aylarında, aşkla ilgili konularda iletişim trafiği hızlanıyor. Sevginizi daha rahat ifade edebileceksiniz.

Mayıs, Haziran aylarında, aşk ve eğlence hayatınız oldukça aktifleşiyor. Halihazırda ilişkiniz yoksa, bu dönemde flörtler yaşayabilirsiniz. Eğer evli iseniz, bu daha ziyade cinsel hayatınız açısından hareketli bir süreçten geçmekte olduğunuzu gösterir. Kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek, arkadaşlarla eğlenmek için bu zaman aralığını değerlendirmelisiniz.

Temmuz, Ağustos aylarında, ilişkinizde ummadığınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Karşınızda nasıl birisini istediğinize karar verebilir, önemli bir ilişkiye girişebilir, ilginç tekliflerle karşılaşabilirsiniz. 1 Ağustos sonrasındaki tarihlerde, evlilik kararı gelebilir! Ekim, Kasım aylarında, sosyal alanda etkinliğiniz yeniden devreye giriyor. Eğlenceli bir dönem olacak! 8 Aralık'tan yılbaşına kadarki süreçte, aşk hayatınız yeniden renkleniyor. Sosyal anlamda da aktif olacaksınız.

Parasal Konular

Transit Satürn, finansal konular, miraslar, ortalıktan veya başkalarından elde edilen maddi kazanımlar, vergiler, harcamalar ve kredilerle ilişkilendirilen 8. evinizde hareket ediyor olacak. Bu yıl, gelirinizle ödemeleriniz arasındaki dengeyi iyi kurmanız gerekiyor. Bazı ödemelerinizin üstesinden gelmekte zorlanabilirsiniz. Ortaklaşa girişimlerinizden elde ettiğiniz gelirler alanında sıkışmalar var. Diğer kişilerden almayı umduğunuz nafaka, sigorta benzeri şeylerde veya ticari paralar, krediler, sponsorluk, telif ücreti gibi şeylerde kısıtlamalar, gecikmeler veya sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Miras, mal varlığının bölüşümü ve müşterek paylaşımlarla uğraşabilirsiniz. Kredi ve borçlarınızı zamanında ödemeniz ve ödemelerinizin takibini yapmanız yerinde olur. Ocak, Şubat ve Mart aylarında, iş ve meşguliyetinizden elde edeceğiniz gelirler alanında olumlu etkiler var. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız sayesinde kazançlar elde edebilirsiniz. Fakat 24 Ocak 17 Şubat tarihleri arasında, parasal anlamda henüz şartlar kontrolünüzde olmayabilir.

Parasal kayıplara uğrama ihtimaliniz var. Zira, Merkür burcunuzda geri hareket ediyor olacak ve bu alanlarda gerilemelere, zorluklara, yanlış anlaşılma ve hatalara işaret ediyor. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında, eğitim, yayıncılık, gayrimenkul alım satımdan, borsa ve şans oyunlarından kazanç elde edebilirsiniz. Temmuz, Ağustos aylarında, ortaklaşa işlerden gelir elde edebilirsiniz. Eylül, Ekim aylarında, uluslararası işler, yayıncılık ve eğitim alanlarından kazanç fırsatları var. Kasım ve Aralığın ilk yarısında, kazancınızda düşüşler olabilir. Fakat yılbaşına şanslı giriyorsunuz.

İş ve Kariyer

Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter 12. evinizden geçiyor ve kendinizi yeteneklerle donanacağınız bir süreçte olduğunuzu işaret ediyor. Kendinizi çok iyi gözlemlemeli, nelerinizin eksik olduğunu tespit etmelisiniz. Yakında hayatınızda yeni bir sayfa açacaksınız. Şimdi kendinizi geliştirdiğiniz konuları, önümüzdeki yıl ortaya koyuyor olacaksınız. Bu hazırlık dönemini çok iyi değerlendirin. İç huzuru temin edebilmek ve daha yaratıcı olabilmek için, biraz kalabalıktan uzaklaşıp, kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Böyle yapmanız, yaratıcılığınızı harekete geçirecektir. Yalnız çalışmak size daha avantajlı sonuçlar getirebilir.

Transit Satürn, 8. evinizde hareket ediyor olacak. İşiniz veya yatırımlarınız için diğer kişilerden destek veya bankalardan kredi almaya kalkışabilirsiniz. Pek tabii ki bunu yapabilirsiniz; ama geri ödemeyle ilgili planlarınızı çok iyi yapmanız gerekiyor. 7 Şubat'tan itibaren beklenmedik şekilde popülerlik kazanabilirsiniz. 17 Şubat'tan itibaren, daha fazla ilgi ve destek göreceksiniz.

Mart, Nisan ve Mayıs aylarında, işinizle ilgili konularda halletmeniz gereken sorunlar ortaya çıkabilir. Yanınızda çalışanlarınızla, astlarınızla tartışmalar, zorluklar yaşayabilirsiniz. Haziran ayında, yaratıcı fikirler zihninizde uçuşup duracak; ama bu fikirleri ortaya koymak için 19 Haziran sonrasını beklemelisiniz.

Temmuz, Ağustos aylarında, kendinizi göstermekte ve tanıtmakta zorlanacaksınız. Çok çalışmanız ve çaba sarf etmeniz, sabırlı olmanız gerekiyor. Eylül, Ekim, Kasım aylarında, dış ticaret, seyahatler, yayıncılık ve medya alanlarına odaklanacaksınız. İş ve kariyerinizle ilgili konularda hırs ve motivasyonunuz yükseliyor. Başarıya kararlı bir şekilde odaklanacaksınız; hedefe kitleneceksiniz. İnatla uğraşırsanız, başaracaksınız.

Sağlık

Zararlı alışkanlıklarınızı bırakabileceğiniz bir yıl! Transit Jüpiter, zararlı alışkanlıkları, hastalıklar ve ileri dönük hazırlıkları ilişkilendiren 12. evinizde hareket ediyor olacak. Daha huzurlu olmayı arzuladığınız bir döneme girmektesiniz. Önemli hastalıklardan şikayetçi olunan bir dönemde, Jüpiter'in burada hareket ediyor olması, sağlık ve şifa kazanmak adına olumlu bir gösterge.

Partnerinizin sağlık sorunları var idiyse, şimdi bu sorunların ortadan kalkmaya başladığına şahit olabilirsiniz. Bu dönemde, sağlığınız için yardım alacağınız kişilerin faydası beklediğinizin üzerinde olacaktır. Ruhsal anlamda sizi sıkan şeyler olmuş olabilir. Kendi başınıza üstesinden gelemediğiniz konularda profesyonel yardım alabilirsiniz. Bir süredir terapi görmeyi düşünüyorsanız, şimdi tam zamanı!

Ocak, Şubat ve Mart aylarında, stres ve gerginliklerden uzak kalmaya çalışmalısınız. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında, temponuz yoğun olacak; dinlenmeye daha fazla vakit ayırın. Sinirsel gerginlikleri olumsuz bir şekilde dışarı yansıtmamak için, hem fiziksel ve hem de ruhsal sağlığınız açısından düzenli egzersiz yapmanız akıllıca olur. Temmuz ve Ağustos aylarında, dinlenmeye daha fazla vakit ayırabileceksiniz. Hiç bu kadar çok huzur arayışında olmamıştınız!

Eylül, Ekim aylarında, rutin dışı aktivitelerle ilgilenmek, yeni şeyler öğrenmek, seyahatler yapmak, ruhsal konulara eğilmek, ruhsal sağlığınızı olumlu etkileyecek. Kasım, Aralık aylarında, arkadaşlar ve gruplar içerisinde aktif olmak, size moral verecek ve ruhsal sağlığınıza olumlu yansıyacak.