Yengeç Burcu 2013 Falı

2013 Falı Yengeç Burcu

Aşk ve Eğlence

Transit Jüpiter, neredeyse yılın tamamında, ikili ilişkiler, ortaklıklar ve anlaşmalarla ilişkilendirilen 7. evinizde hareket ediyor olacak. Jüpiter, geçiş yaptığı ev konularıyla ilgili fırsatlar, şanslar ve gelişmeler yaşanacağına işaret eder. Bu yıl, ilişkiniz farklı bir boyut kazanabilir; aşk hayatınızı resmi bağlılıkla taçlandırabilirsiniz! Artık romantik ilişkilere yüzeysel bakmayacağınız bir döneme girmiş bulunuyorsunuz. Sağlam ve güvenilir kişileri kendinize çekeceksiniz.

Astrolojide Jüpiter, zengin ve asil kişileri sembolize eder. Bu bağlamda, varlıklı veya asaletli kişileri kendinize partner olarak seçebilirsiniz. Bu zenginliği sadece maddiyatla sınırlandırmamak gerekir. İyicil özellikleri öne çıkan, ruhsal yönü güçlü kişilerden de bahsediyor olabiliriz. Jüpiter aynı zamanda eğitimli, bilgili kişiler; hukukçuları, yabancı uyruklu kişileri de temsil eder.

25 Ocak'ta transit Pluto'nun 7. evinize giriş yapmasıyla birlikte, ilişkiler alanınız güç kazanıyor. Karizmatik, güçlü, çekici kişilerle kadersel karşılaşmalar yaşayacağınız bir yıldasınız. 2012 sonlarından itibaren devreye giren bu olumlu transit, yılın tamamında etkili olacak. Ocak ayı, yeni bir aşkı beraberinde getirebilir. Bu ay aynı zamanda, mevcut ilişkilerinizi de farklı bir noktaya çekebilir. 24 Ocak 17 Şubat arasındaki tarihlerde, ilişkilerinizde ummadığınız gelişmeler olabilir. Karşınızda nasıl birisini istediğinize karar verebilir, önemli bir ilişkiye girişebilir, ilginç tekliflerle karşılaşabilirsiniz.

6 Nisan 30 Nisan arasındaki tarihlerde, mevcut ilişkiniz daha görünür hale geliyor. 25 Mayıs 18 Haziran arasındaki tarihlerde, fiziksel çekiciliğiniz artıyor; değerlendirin! Diğer kişilerin ilgisini kolaylıkla üzerinize toplayabileceksiniz. Aşk, ansızın kapınızı çalabilir. 3 Temmuz 12 Temmuz arasındaki tarihlerde, aşk hayatınız oldukça hareketli geçecek gibi gözüküyor. 30 Ağustos 18 Ekim arasındaki tarihlerde, mevcut ilişkiniz ciddiyet kazanabilir, aşk hayatınızda hızlı ve heyecanlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. 12 Kasım sonrasında, yılın belki de en şanslı dönemlerinden birine girmiş oluyorsunuz.

Parasal Konular

Yılın genelinde rutin seyretmekle birlikte, Şubat ve Ağustos aylarında parasal grafiğiniz iniş çıkışlar gösteriyor. Bu yıl en çok ortaklaşa işlerden kazanım şansınız var. Transit Jüpiter, ortaklıklar ve anlaşmalarla ilişkilendirilen 7. evinizde hareket ediyor olacak. Jüpiter 7. evden geçerken, ortaklaşa konularda fırsatlar getirebilir. Ortaklık gibi resmi imza gerektiren birliktelikler için ideal bir transittir.

Karşınızda maddi imkanları geniş olan bir partner veya eş bulabilirsiniz. Jüpiter yabancı kişileri ifade ettiğinden, bu dönemde yabancı bir eş veya yabancı kişilerle girişilen ortaklaşa işler ve kazançlar söz konusu olabilir. 19 Şubat 20 Mart arasındaki tarihlerde, yurt dışına yönelik işlerden, yabancılarla ilişkili işlerden, seyahatlerden yana kazançlı çıkabilirsiniz.

Medya, iletişim, yayıncılık, reklamcılık, tanıtım ve pazarlama alanlarından gelir elde etme potansiyeliniz yüksek. 20 Mart 20 Mayıs arasındaki tarihlerde, parasal kazancınız en iyi seviyede olacağa benziyor. Çalışma ve gayretlerinizin karşılığını alacağınız; iş yatırımları için de ideal günlerde olacaksınız. Sosyal çevre ve arkadaşlardan da destek var.

22 Temmuz 22 Ağustos arasındaki tarihlerde, yeni kazanımlar açısından iyi bir dönemde olacaksınız. Kendinize güveniniz de artıyor! Kazanımlarınızı korumalı, gereğinden fazla cömertlik yapmamalısınız. 22 Kasım 21 Aralık tarihleri arasında, kazancınız iyi seviyede olacak. Ortaklaşa işlerden kazanım imkanınız artıyor. Bu etki yılbaşı civarında da hakim olacak.

İş ve Kariyer

Transit Jüpiter, neredeyse yılın tamamında, ikili ilişkiler, ortaklıklar ve anlaşmalarla ilişkilendirilen 7. evinizde hareket ediyor olacak. Karşınızda maddi imkanları geniş olan bir partner veya eş bulabilirsiniz. Jüpiter yabancı kişileri ifade ettiğinden, bu dönemde yabancı kişilerle girişilen ortaklaşa işler söz konusu olabilir. Bire bir yapılan işlerde; örneğin danışmanlık tarzı işlerde başarı gösterebilirsiniz. Karşınızdaki kişilerden yardım görebilir, olumlu tavsiyeler alabilirsiniz. Bu, size danışmanlık eden doktorunuz, avukatınız, finans danışmanınız ya da astroloğunuz olabilir.

Sizden farklı ve bilgili kişiler, ticaret, tanıtım ve pazarlama taktikleri gibi konularda ufkunuzu genişletebilir. 7. ev yasal davalarla da ilişkilendirilir. Transit Jüpiter buradan geçmekteyken, işle ilgili konularda hukuki sorunlara paralel yürüyen davalar lehinize sonuçlanabilir. Vergi iadeleri, prim, komisyon, nafaka, telif, kredi, yatırım sermayesi gibi alanlarda beklentilerinizi elde etmeniz, bu yıl daha kolay olacak.

20 Ocak 19 Şubat tarihleri arasında dikkatli olmanız gerekiyor. 20 Mart 19 Nisan arasındaki tarihlerde, meslek, kariyer, sosyal statü ve tanınma konularından yana şans ve fırsatlar artmaya başlıyor. 16 Kasım 27 Aralık tarihleri arasında, işle ilgili yeni girişimler söz konusu olabilir. İş ortamınızda, astlarınız, çalışma arkadaşlarınız veya çalışanlarınızla ilgili konularda gerginlikler yaşama olasılığınız yüksek; dikkatli olun! Yılbaşına yaklaşırken, ortaklaşa projelerden kazanım şansınız iyice artıyor.

Sağlık

Yıl genelinde sağlığınız iyi olmakla birlikte, dikkatli olmanız bazı önemli tarihler var. Ocak ayının önemli bir kısmında, hastalık ve zayıflıklarla ilgili 6. ve 12. evlerinizden birbirine sert biçimde bağlayacak olan Mars Pluto karşıtlığı, sinirsel gerginliklere, mikrobik ve ateşli hastalıklara, gribal durumlara karşı dikkatli olmanız gerektiğini işaret etmekte. Bu gergin açı Mart ayında da tekrar edecek; dikkatli olun!

Ocak ayı mücadeleli ve yıpratıcı geçerken, Şubat ayının ilk yarısında da stres ve gerginliklerden uzak kalmanız gerekiyor. Bu dönem 17 Şubat'tan itibaren yumuşuyor. 19 Şubat'ta sona eriyor. 4 Mart 9 Mayıs tarihleri aralığında, enerjiniz maksimumda olacak. Sakarlıklara, küçük kazalara sebebiyet vermemek için dikkatinizi toplamalısınız. 20 Mayıs 21 Haziran tarihleri arasında, enerjiniz düşük profil izleyebilir. Kendinizi fazla yormamalı, dinlenmeye vakit ayırmalısınız. Hoşlanmadığınız zararlı alışkanlıklarınızı bırakmak için uygun zaman aralığında olacaksınız.

Kendi başınıza üstesinden gelemediğiniz konularda profesyonel yardım alabilirsiniz. Fiziksel görünüşünüz ve sağlığınızı bağlayan her türlü kişisel girişim açısından (giyim kuşam, estetik, diyet) 3 Temmuz sonrasını kullanmanızda fayda var.

16 Kasım'dan itibaren, sağlığınıza çok özen göstermeniz gerekecek. Bünyenizi gereksiz yere zorlamamaya özen göstererek, egzersizler yapmanız fayda getirecek. Sinirsel gerginliklerden uzak durmanızda fayda var. Özellikle de çalışıyor iseniz, iş ortamındaki olumsuzluklardan çabuk etkilenebilirsiniz. Bu gergin süreç yılbaşına yakın zamanlara kadar devam ediyor.