Akrep Burcu 2014 Falı

Burçlar 2014 Falı Akrep Burcu

Bu yıl bir tutulma daha sizi şiddetli etkileyebilir. 19 Nisan’da Koç burcunun en son derecesinde meydana gelecek olan bu tutulmada 21 Kasım ve civarında doğan Akrepler ön planda olacak.

Koç’un sonlarındaki bu tutulma size direk olarak dokunuyor. Sizin Güneş’inizin matematiksel derecesine çok yaklaşacak, yani "burç dışı kavuşum” yapacak. Tabii bu sadece 21 Kasım civarında doğanlar için geçerli.

19 Nisan tutulması bahsettiğimiz diğer iki tutulmadaki gibi dolunayda gerçekleşmiyor. Bu size aşk veya iş yaşamınızda ya da her ikisinde birden heyecan verici yenilikler sunacak dost bir yeniay. Partneriniz varsa size iyi haberler verebilir veya birlikte yeni bir şeyler planlıyor olabilirsiniz. Partneriniz yoksa yeni biriyle tanışabilirsiniz.

Bazen partner olarak nitelendirebileceğimiz birden fazla kişi olabilir. Örneğin eşiniz, bir yönetici veya bir acente gibi. Bu durumda olan kişinin üç partneri var demektir. Bir de önemli bir müşteri veya sponsoru varsa bu sayı dörde çıkar!

21 Kasım civarında doğmamış olsanız bile bu tutulma iş hayatınızı etkileyebilir. Örneğin şirketinizde personel değişikliği yapılabilir, yeni bir bilgisayar donanımları satın alınabilir veya yeni bir müşteri kazanabilir veya kaybedebilirsiniz.

Sağlığınız da büyük ölçüde düzelecek. Egzersiz programına başlayabilirsiniz. Herhangi bir kronik rahatsızlığınız ya da hastalığınız varsa bu durumu en iyi şekilde anlayacak ve tedavi edebilecek bir doktor bulabilirsiniz.

Vurgulamak istiyorum; bu yıl ki bazı gelişmeler sürpriz gibi gelmiş olsa da, sonuçta yaşamınızın genel gidişatını kontrol eden siz olacaksınız. Özgür iradenizle olayların akışı hakkında epeyce söz hakkına sahipsiniz.

Kişiliğinizin gücünü asla küçümsemeyin. Bu birinci evinize yansıyor ve tüm yıldız haritanızın itici gücü olarak görünüyor. Sevgili Akrep, ne yapacağınızı önceden kestiremem -bu sizin elinizde- ancak üzerinize gelecek baskıları ve olumlu enerjileri size gösterebilirim. Tüm bunlardan nasıl yararlanacağınız ise size kalmış!

BEKAR MISINIZ? AŞK HAYATINIZ ÇOK PARLAK!

Bekarsanız 2014’de özel biriyle tanışma şansınız oldukça yüksek. Tutulmalar sizi eş açısından etkilemese de (tabii bir iş ortağınız varsa etkilenebilirsiniz) bu yıl yepyeni bir bakış açısı edineceksiniz.

Sürprizler gezegeni Uranüs, gerçek aşkı barındıran beşinci evinizde dolaşıyor. Bu gezisinde bekar Akreplere beklenmedik anlarda yeni aşklara yelken açma fırsatını sunacak. Ancak Uranüs aynı şekilde ani ayrılıklara da yol açabileceğinden yeni başlayan ilişkinizde dikkatli olun. Aşkı kısa zamanda tüketmemek için yavaş gidin. Mart 2013’de Uranüs yıldız haritanızın bu bölümüne ilk girdiğinde, siz de ömrünüzde ilk kez onun etkisini hissetmiş oldunuz, bu yüzden alışmanız biraz zaman alabilir.

Şimdi ise aşk, yaratıcılık ve çocuk olaylarını barındıran beşinci evinizdeki Uranüs size müthiş kozmik destek vermeye hazırlanıyor çünkü yıldız haritanızdaki güneş ile mükemmel bir uyum sağlayacak.

Uranüs bu yıl Güneş’lerinin tam matematiksel derecelerine dokunduğu için 23-29 Ekim arası doğan Akrepleri özellikle kayıracak ve şanslarını açacak. Yine de aşk evinizde kaldığı yıllar boyunca bu gezegen her Akrep üzerinde direk etkisini eninde sonunda gösterecek. Yani Uranüs bu yıl da size bir şekilde yardım edecek!

Aşk hayatınızda atılgan davranabilirsiniz. Bunun gayet olumlu sonuçları olabilir. Ama gönül işleri aceleye de gelmez, örneğin alelacele evlenirseniz sonradan pişman olabilirsiniz. Adımınızı atacağınız yere iyi bakın!

AŞIK OLMAK İÇİN İDEAL DÖNEMLER: ŞUBAT SONU - MART BAŞI!

Yeni bir aşk için en heyecanlı dönem 20 Şubat Cuma günü yeniay ile birlikte başlıyor. Uranüs, Güneş ve yeniay aşk konularında büyüleyici bir eğilim içinde olacaklar. Sadece bugün değil bundan sonraki iki hafta boyunca ortalarda olmaya özen gösterin çünkü mutlaka güzel sürprizlerle karşılaşacaksınız. 6 Mart’taki dolunay da çok şey vaat ediyor; ayrıca dostlarınızla çok iyi vakit geçireceğiniz yolunda belirtiler var.

Yıl harika bir biçimde bitecek! Mars ve Venüs, Güneş sisteminin aşıkları olmalarına rağmen geçen yıl kucaklaşma fırsatını bulamadılar. Mars ve Venüs birlikte olmaya bayılırlar ve bir araya geldiklerinde mutlaka yeni aşkların doğmasına neden olurlar. Geçen yıl buna fırsatları olmadı. Bu yıl ise Aralık başında ateşli bir randevuları olacak. 4-5 Aralık tarihlerini takviminizde işaretleyin. (Böyle beş yıldızlı romantik bir hafta sonunu 2016’ya kadar bulamayacaksınız!)

KARİYERİNİZ YAZ BOYUNCA PARLIYOR!

2014 yılında yeni bir iş veya terfi olma beklentiniz varsa en iyisi bunu Mars’ın mesleğinizi yöneten onuncu evinizden geçtiği, 23 Haziran - 10 Ağustos döneminde gerçekleştirmeniz olacaktır.

Bu dönem bittikten beş gün sonra 15 Ağustos’ta çok parlak bir yeniay doğuyor. Size iki hafta boyunca iş arayışlarınızda taptaze enerji aşılayacak.

Yıl içinde daha erken tarihte iş aramak zorundaysanız olumlu etki için 6 Şubat’taki dolunay ile dört gün önce ve sonrasındaki döneme dikkat edin. İşiniz yaratıcılık içeriyorsa veya sanatçılarla çalışıyorsanız bu tarih sizin için özellikle güçlü etkiler taşıyor. Üstelik Satürn ile Uranüs çok iyi açıdalar, bu da kalıcı bir iş bulacağınıza işaret ediyor. Mars’ın da Uranüs ile uyum içinde olması atılımınızın beklenmedik bir anda gerçekleşebileceğini gösteriyor. Pluto dolunay ile böyle iyi bir açıdayken önerilen maaş hoşunuza gidecek. Bu tarihten iyice yararlanmak istiyorsanız iş arayışınıza Ocak ta başlayın ki dolunaya kadar son karar alınmış olsun.

19 NİSAN’DAKİ TUTULMA FORMDA VE İNCE OLMANIZI SAĞLAYABİLİR

Formda kalmaya karar verdiğiniz zaman bütün kozmik güçlerden yardım almalısınız. Şansınıza bu yıl işleri yoluna koyacak bir güneş tutulması yaşanacak. Yeniay döneminde gerçekleşecek bu tutulma tüm Akreplerin işine yarayacak.

Planınız şu olmalı: yeni bir egzersiz programına 19 Nisan’da veya hemen ertesinde başlayın ama henüz diyete başlamayın bir sonraki dolunaydan üç gün sonra başlamak için en az iki hafta bekleyin. Bu da sizi 4 Mayıs’a getiriyor. Bu tarihte tutulma olacak. Bu sırada yaşamınızda diyetinizi engelleyen durumlar çıkabilir. Sorun değil. Egzersizinize devam edin ve diyete 3 Haziran’a denk gelen bir sonraki dolunayda yani 3 Haziran’da veya üç gün sonrasında başlayın.

Bu tutulma sağlık evinizde olacağından yeniayı fırsat bilip herhangi bir rahatsızlığınız varsa doktora görünün. Jüpiter iyileşme, tıp ve hatta mucizelerin gezegeni sayıldığından bu dönemde sağlığınız konusunda ısrarcı olun.

Kötü bir alışkanlıktan kurtulmak istiyorsanız tüm güneş sistemi 14 Ekim’de, yeniay döneminde gerçekleşecek güneş tutulması sırasında size destek verecek. Kafa dinleme ve dinlenme amaçlı bir tatile çıkmak için de harika bir tarih.

ALTIN ÇAĞINIZIN TEMELLERİNİ ATIN!

24 Eylül’den itibaren hayatınızın en parlak dönemlerinden birine girmeye hazırlanacaksınız. Bu dönem 25 Ekim 2015’de başlayıp tam on iki ay sürecek ve 26 Kasım 2016’da sona erecek.

Beklediğiniz yıl şans ve armağan gezegeni Jüpiter’in burcunuza gelişini müjdeliyor, sevgili Akrep. 2015 sonu ve 2016 senesi müthiş olacak.

Bu kadar özel ve olağanüstü bir yıl, ön hazırlık gerektiriyor. Evrene en derin isteklerinizi göstermelisiniz. Size en fazla mutluluk getirecek bir ya da iki alanı belirleyerek işleme başlayın.

Horoskopunuzda Jüpiter’in aydınlattığı bölümün yalnızlık evinize düşmesi size yarar sağlayacak. Bu dönemde arada kendi başınıza kalmayı deneyin. İç sesinizi dinlediğinizde geleceğinizle ilgili çok önemli sonuçlara varacaksınız. On ikinci evdeki Jüpiter, içinizdeki gücü kullanıp engelleri yıkmanızı sağlayacak. Rüyanıza ulaşan yolu, tutku, aydınlanma ve gerekli değişimlerle dolu bir macera olarak değerlendirin. İlk adımı atmak için kendinizi zorlayın, devamı daha kolay olacak.

Eğer rüyanızı gerçekleştireceğinize dair inancınız eksikse kendi başarınızı sabote ediyorsunuz. Yaşamınızda olmasını istediğiniz her ne ise ona yer açmanız gerekiyor. Elde ettiğinizde ise davranış biçiminizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bazı tanıdık unsurlardan vazgeçmek şart olabilir, bu da güç ister. Diyelim ki yeni bir aşk istiyorsunuz. Dış görüntünüzü yenilemeniz, hatta dostlarınızdan bu konuda fikir almanız gerekebilir. Gerçek değişim çaba göstermeden olmuyor.

Dış görünümünüzdeki herhangi bir değişiklik, iç dünyanızdaki değişimin dışa vurumu olabilir. Eski yaşantınızdan sıkıldığınız için bilinçaltınızda değişik tipte insanlara çekici gelmeyi ve yeni kişiliğinize bir an önce kavuşmayı istiyor olabilirsiniz. Açıklık getirmek için önemli bir noktayı tekrarlayacağım: 24 Eylül 2014 ile 25 Ekim 2015 arasındaki dönemde planlama yapıp öncelik belirlemelisiniz. 25 Ekim 2015’de Jüpiter Akrep’e geçip 26 Kasım 2016’ya kadar sürecek olan dönemi başlatıyor.

Ekim 2014’de daha iyimser ve kendinizden emin olacaksınız. Çekiciliğiniz hayranlarınızın sayısının veya size hayranlıklarının artmasına neden olabilir.

Eğer kendinize zaman ayırıp geleceğiniz hakkında düşünürseniz harika yılınız daha da büyük önem kazanacak. 2016 sonlarında bilmecenin tüm parçaları yerine oturmuş olacak.

Akrep Burcu 2014 Falı. Akrep Burcu 2014. 2014 Akrep Burcu Fal.