Balık Burcu 2014 Falı

Burçlar 2014 Falı Balık Burcu

Uranüs’ün konumu kendinizi ve yaratıcı enerjilerinizi ciddiye almaya teşvik ediyor. İnandığınız ya da yaratılmasına yardım ettiğiniz bir proje şaşırtıcı derece geniş kitlelerin ilgisini çekebilir. Balık daima başkalarına yardım etmek ister. Bunu sanatsal yaratımlarınız ya da yönlendirmeleriniz aracılığıyla, yazarak, insanları yönlendirerek ya da ürün veya kavramlar üreterek yapabilirsiniz.

Uranüs’ün Balık burcundaki varlığını tam anlamıyla değerlendirmek için geleneksel anlamda yaratıcı bir alanda çalışıyor olmanız şart değil. Ticari çabalarınız, sosyal çalışmalarınız ya da bir okul, üniversite ya da hayır derneğinde yapacağınız çalışmalarla da insanlara yardım edebilirsiniz. Bu yardımı mevcut işiniz ya da yeni, kendi kurduğunuz veya gönüllü olarak çalıştığınız bir iş aracılığıyla yapabilirsiniz. Nasıl yaptığınızın bir önemi yok, önemli olan yapacak olmanız.

Bu etki altında sezgilerinizin güçlendiğini fark edebilirsiniz çünkü Uranüs alıcılarınızı daha yüksek bir seviyeye taşıyacaktır. Zaman zaman, o anda anlamadığınız işaretler alabilirsiniz. Kendinize biraz zaman tanıyın ve üzerinde düşünün; bu yeni sularda seyretmek için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahipsiniz.

Uranüs sadece bakış açınızı yeniden değerlendirmenize yardım etmekle kalmayıp sizi dış görünümünüzü baştan aşağı değiştirmeye de ikna edecek. Saç modelinizi değiştirebilir, modayı daha yakından takip etmeye başlayabilir, hatta önemli ölçüde kilo verebilirsiniz. Uranüs dokunduğu her şeyi modernleştiren bir gezegendir ve bu her şeye siz de dahilsiniz!

Hayatınızda kişisel gelişiminiz ve olgunlaşmanız açısından bu kadar önemli yedi yıllık bir dönem daha olmayacak. Öyle ki öğrendiğiniz ya da hayal ettiğiniz her şeyin meyve vermeye ve sizi yepyeni bir dünyaya taşımaya başladığını hissedeceksiniz. Karşınıza çıkan olasılıklar gerçekleşecek çünkü doğru zamanda doğru yerde olacaksınız, o kadar ki bunun zaten kaderiniz olduğu hissine kapılabilirsiniz.

19-26 Şubat arasında doğan Balıklar geçen yıl Uranüs’ün etkilerini ilk hissedenler oldu. Doğum gününüz bu tarihler arasındaysa 2004’de bu etki yeniden kendisini hissettirecek. Yaşam tarzınızda radikal bir değişiklik yapabilirsiniz, hatta bu daima hayal ettiğiniz bir şey olabilir. Ülkenin öteki ucuna taşınabilir, bir yardım kurumu kurabilir ya da halkın kısa sürede benimsediği yaratıcı bir fikir geliştirebilirsiniz. Her ne olursa olsun geçmişiniz tarihin tozlu sayfalarına karışmak üzere; gözlerinizi geleceğe dikin!

Doğum gününüz ne olursa olsun bu yıl bazı titreşimler hissedeceksiniz çünkü Uranüs kadar büyük bir gezegen gökyüzünün belli bir alanına girdiğinde o alanın sakinlerinin bunu hissetmemesi mümkün değildir. Balık burcunun sonlarında doğanlar bile Uranüs’ün yaklaştığına dair işaretleri fark edecek ve anlattığımız heyecanlı değişimlerin tamamının tadını çıkaracak.

Başka hiçbir şeyi değilse bile şunu aklınızdan çıkarmayın: Uranüs’ün Balık burcunda olduğu yıllar en değerli hayallerinizi gerçekleştirmek için en ideal yıllarınız olacak. Bu fırsatın parmaklarınızın arasından kayıp gitmesine izin vermeyin!

AŞK, EĞLENCE, GÜZELLİK VE ALIŞVERİŞE ARA VERİN!

Venüs aşk, romantizm, güzellik, süs, mutluluk ve belli maddi konuları yönetir.

Venüs’ün gerileme dönemi, bu yıl 17 Mayıs ve 29 Haziran arasında olacak. Bu dönem pahalı mücevher ve giysiler almak ya da güzellik ve bakım merkezlerine gitmek için iyi bir dönem değildir. Venüs güzelliği de yönettiğinden gerileme dönemleri estetik ameliyat olmak için de doğru zaman değildir.

Venüs’ün gerileme dönemi kısadır ve her iki yılda bir gerçekleşir. Venüs’ün bir daha 24 Aralık 2015’e kadar gerilemeyecek.

Önemli bir parti vermeyi planlıyorsanız, Venüs’ün gerileme döneminden yani 29 Haziran’dan sonraya erteleyin. Evlenme tarihinizi bu döneme denk getirmeyin evlenirken güçlü bir Venüs’e ihtiyacınız var.

AŞIK OLMAK, EVLENMEK VE EĞLENMEK İÇİN İDEAL GÜNLER!

7 Ocak: Dolunay gerçek aşk evinizde. B güne gölge düşürebilecek birkaç olumsuz etki varsa da olumlu etkiler ağır basıyor. Jüpiter evlilik evinizde ve Güneş’inizle mükemmel bir açıda ve bunlar da bu günü özel yapmak için yeterli. Satürn Ay’a yakın, dolayısıyla bugün verilen sözler tutulacaktır. Bu dolunayın etkisini dört gün öncesi ve sonrasında da hissedebilirsiniz. Bir nişan ya da düğün için mükemmel.

14 Ocak - 7 Şubat: Venüs Balık burcuna giriyor ve karizmanız yükseliyor. Ocak ortasında Uranüs çok yakın geçiyor; aşk hayatınız sürprizlerle dolu ve eğlenceli.

20 Şubat: Yeniay Balık burcunda ve kişisel güçleriniz en yüksek seviyede. Çekici ve karşı konulmazsınız. Bu yeniay iki hafta sürecek bir enerji verecek. Yalnızsanız, ortalıkta olun.

6 Mart: Evlilik ve ciddi bağlılık sektörünüzde dolunay var. Jüpiter’in Ay’a bir öpücük gönderdiği bugün dört yıldız değerinde. Bu etkiyi de 6 Mart’ın öncesi ve sonrasındaki dört gün arasında değerlendirebilirsiniz.

7 Mayıs - 23 Haziran: Mars gerçek aşkınızı yöneten beşinci evinizde, bu etkinin eğlenceli olacağına daima güvenebilirsiniz. Bir ilişkiniz mi var? Her ikinizin de sevdiği ama bir süredir gitmediği bir yere baş başa bir tatil planlayın. Yalnız mısınız? Venüs’ün gerileme dönemi, bu yüzden eski bir sevgilinizle barışmayı düşünebilirsiniz. Yine de evlilik için iyi bir dönem değil.

17 Temmuz: Beşinci evinizdeki yeniay size iki haftalık altın değerinde bir enerji veriyor. Güneş, Ay ve Satürn ile kavuşum yaptığı için, eğer istikrar ve kök salmak istiyorsanız buna sahip olacağınızdan şüpheniz olmasın. Sizden yaşça büyük biriyle bir aşk yaşayabilirsiniz. Jüpiter ve Satürn sihirli bir uyumla hizalamış, daha da iyisi Neptün Venüs’le mükemmel bir açıda; bu yeniay dört yıldız değerinde.

14-28 Eylül: Büyülü ve dört yıldızlı bir dönem. Özellikle de nişan ya da düğün için. Bu dönemden bütün Balıklar yararlanacak.

4-5 Aralık: Kozmik aşıklar Venüs ve Mars’ın uzun mesafeli seyahat evinizde kucaklaştığı muhteşem bir hafta sonu ve uzak mesafeli bir gezi için mükemmel. Bu iki gezegen iki yıl boyunca bir daha hiç buluşmayacak. Bu randevuları seksi ve sizinle uyumlu Akrep’te. Dört yıldızlı bir hafta sonu!

26 Aralık: Arkadaşları ve kutlamaları yöneten on birinci evinizde dolunay var. Kariyerinizin çok iyi olduğu bir zamanda sosyal açıdan da etkileyici bir dönem. Bu tarihi de önce ve sonrasındaki dört gün içinde değerlendirebilirsiniz..

YENİAY TAŞINMAK VEYA EV ALIM SATIMI İÇİN EN İYİ ZAMAN OLABİLİR!

Taşınmak, tamirat yapmak ya da evinizde bir yenileme veya emlak alım satımı yapmak ya da ev arkadaşınızı değiştirmek istiyorsanız aşağıda bu gibi işler için en uygun tarihler yer alıyor. Unutmayın ki bu tarihlerde yeni kilim, bitki almak ya da salonunuzu boyamak gibi evinizde küçük değişiklikler de yapabilirsiniz.

Evle ilgili seçenekler bulabileceğiniz en uzun ve güçlü dönem Mars’ın bu alanı yöneten dördüncü evinizi ziyaret ettiği 21 Mart -6 Mayıs arası.

Ancak bu tarihler içinde 6-30 Nisan arası Merkür gerileyecek o yüzden bu dönem herhangi bir belge imzalamayın çünkü her şey değişebilir. İmzalayacak olursanız ileride bu anlaşmayı yaptığınıza pişman olabilirsiniz. Diğer yandan daha önce oluşmuş bir duruma dönüp olumlu sonuç alabilirsiniz. Örneğin bir süre önce bir ev satın almak için teklif vermiş ama reddedilerek hayal kırıklığına uğramış olabilirsiniz, ama bu dönem içinde evin sahipleri sizden yeni bir teklif vermenizi isteyebilir ve bu kez yaptığınız teklif kabul edilebilir. Üstelik de sizin istediğinize yakın bir fiyatla.

Merkür’ün gerileme dönemi tamirat ya da boya yapmak için idealdir. Tamirat ya da yenileme işleri için biriyle görüşecek olursanız tahmini hesabı mutlaka yazılı olarak hazırlayın. Merkür’ün gerileme dönemi masrafları bütçenin üzerine çıkarabilir. Masraf bütçenizi aşıyorsa daha basit bir müdahaleyi tercih edin.

JÜPİTER MADDİ KONULARDA ŞANSINIZI ARTTIRIYOR!

Daha iyi bir maddi gelecek için yıllarca çalıştınız ama her nasılsa para sürekli sizden kaçmayı başardı. Daha fazla değil. Ziyaret ettiği her eve şans ve bereket getirmesiyle tanınan Jüpiter sekizinci evinize giriyor, çok yakında kendinizi daha zengin hissetmelisiniz. Jüpiter bu evi on iki yıldır ziyaret etmedi (25 Ekim 2015’de gidecek ve bir sonraki gelişi yine on iki yıl sonra olacak), bu yüzden bu çok özel bir olay.

Daha önce de bahsettiğim gibi Jüpiter’in getireceği para maaş çekiniz dışında size farklı yollarla ulaşacaktır. Prim, komisyon, patent, telif, lisans, borç, ikramiye, ipotek, burs, boşanma anlaşması, bağış, mahkeme tazminatı, sigorta ödemesi, vergi iadesi, miras, nafaka, tazminat ya da normal kazancınız dışında herhangi bir yolla gelen para olabilir. Ancak Jüpiter profesyonel başarınızı yöneten onuncu evinizin yönetici gezegenidir, bu yüzden gelecek olan paranın bir şekilde çalışmalarınızla ilgisi olacağını düşünüyorum.

Bu kadar parlak etkiler altındayken bazı küçük riskleri göze alabilirsiniz. Örneğin işiniz gereği sürekli fiyat teklifi vermeniz gerekiyorsa ve sezgileriniz rakibinizden biraz daha yüksek bir teklif vermenizi söylüyorsa sezgilerinizi dinleyin. Her zaman düşük fiyatlı teklif kazanmaz. Kalitenizin ve verdiğiniz hizmetin daha üstün olduğunu ispatlamanız gerekecektir ama zaten bunu yapabilecek herhangi biri varsa o da sizsiniz.

Serbest çalışıyorsanız ya da müşteri bazında danışmanlık yapıyorsanız yeni işler yaratmakta hiç sorun yaşamayacaksınız. Çok cömert nakit para hediyesi alabilir ya da bir mahkemeyle ilgili yüklü bir anlaşma, işçi tazminatı ya da sigortadan ödemesi alabilirsiniz.

Bu devre başlar başlamaz eğer bir iş için görüşüyorsanız ve istediğiniz maaşı alamazsanız -hatta alabilseniz bile- maaş dışındaki haklarınızı araştırın. Bazı şirketler çalışanlarına farklı ek haklar sunabiliyor. Ayrıca performans bazlı yıllık prim talep edebilirsiniz. Ya da işiniz satışla ilgili ise ve yeteneklerinize güveniyorsanız maaş artı komisyon yerine sadece komisyonla da çalışabilirsiniz. Merak etmeyin, başarılı olacaksınız!

Sekizinci ev ayrıca başkalarının size borçlu olduğu parayı da yönetir. Borcunu ödememe alışkanlığına sahip bir müşterinizden beklediğiniz bir ödeme varsa o parayı alabilirsiniz. Eski eşiniz nafakanızı göndermediyse, gönderebilir. Şanslı bir dönemdesiniz, piyango bileti alabilir, loto oynayabilir ya da televizyondaki bir yarışmaya katılmak için başvuru yapabilirsiniz. Kazanma olasılığınız yüksek.

Kredi başvurusunda bulunacaksanız bu dönemde bankaların talebinizi onaylama olasılığı daha yüksek. Tabi öncelikle kredi almak için gereken temel şartlara uygun olmasınız. İyi bir kredi geçmişiniz varsa bunun faydasını göreceksiniz.

Herhangi bir ipotekle ilgili yeni finansman seçenekleri arıyorsanız 25 Eylül sonrası ideal - faiz oranlarını takip edin. Ayrıca açık arttırmayla yapılan emlak ve arazi satışlarında da karlı alımlar yapabilirsiniz.

YIL SONUNDA KARİYERİNİZLE İLGİLİ ÖVGÜLER BEKLEYİN!

Pluto yıldız haritanızın en tepesinden işaret feneri gibi ışıklar saçıyor. Pluto 1995’ten bu yana onuncu ün ve onur evinizde bulunuyor ve 2018’e kadar da yıldız haritanızın başka bir evine geçmeyecek. Pluto güneş sistemimizin hem en güçlü, hem de en yavaş yörüngeye sahip gezegenidir zira Güneş’in çevresindeki turunu tamamlaması 246 yıl sürer.

Pluto’nun ya hep - ya da hiç diyen yapısı yoğun ve tutkulu bir tepki ister. Ani ve şaşırtıcı haberler gönderen Uranüs’ün aksine, Pluto uzun yıllara yayılan ve aşama aşama gelişen değişiklikler yaratır. Bunlar insanın hayatını tamamen değiştiren ama günlük yaşamda hemen fark edilmeyen değişikliklerdir. Onuncu evinizdeki Pluto, seçtiğiniz kariyerden mutlu değilseniz, kendiniz için en doğru işi bulmanızı sağlayacaktır.

Pluto ve Jüpiter bu yıl ters açılarda olacak. Bu zıtlaşmanın etkisi 6 Ağustos’ta zirveye çıkacak ama siz işle ilgili çok önemli bir karar vermeniz gerektiğini Temmuz ortasından itibaren fark edebilirsiniz. Zekanızın çok keskinleştiği bir dönemdesiniz bu yüzden karşınıza çıkan hemen her zorluğu aşmanın yolunu bulacaksınız.

2014’ün bir diğer dikkat çekici dönemi, 11 Aralık’taki yeniay ve takip eden iki hafta olacak. İş görüşmelerinizi bu dönemde yapmaya çalışın. 11 Aralık Cumartesi’ye geliyor, Pazartesi sabahı, güne tüm gücünüzle asılmaya hazır olun çünkü yeniayın çıktığı günden uzaklaştıkça etkisi de azalır. Ün evinizde bulunan dört gök cismi zirveye çıkmanıza yardım edecek ve bu da yıl boyunca aldığınız en güçlü destek olacak!

Yılbaşının yaklaşıyor olması sizi durdurmasın çünkü bu dönem hep beklediğiniz büyük çıkışı yapmanızı sağlayacak kişiyi ikna etme şansınız var. Bırakın diğerleri yeni yılı kutlamak için kafalarına parlak şapkalar geçirip eğlenmeye hazırlansın, siz yeni bir işe girebilir ya da terfi edebilirsiniz. Kendi işinizin sahibiyseniz yeni bir müşteri ya da yeni bir iş kazanabilirsiniz.

Son olarak bir sürpriz; Mars ün evinizi ziyaret edecek ve 25 Aralık 2014’ten 6 Şubat 2015’e dek isminizi neonlarla aydınlatacak. Bu olağanüstü dönem bütün yılın en iyi devrelerinden biri olacak.

Yılbaşı gecesi sadece yeni yılı değil, kariyerinizde kazandığınız zaferi de kutlayacaksınız gibi görünüyor!

Balık Burcu 2014 Falı. Balık Burcu 2014. 2014 Balık Burcu Fal.