Başak Burcu 2014 Falı

Burçlar 2014 Falı Başak Burcu

2014’de yeniliğe açıksınız. Yeni bir görünüm veya iş edinebilir, gelirinizi artırabilir, yeni bir eve taşınabilir veya eskisini yenileyebilirsiniz. (Ev veya yaşam tarzı değişikliğinden söz ettim çünkü Jüpiter yıldız haritanızın evle ilgili bölümü olan dördüncü evinizi yönetiyor.) Seyahat etkisi getiren gezegenlerin başında gelen Jüpiter aklınızı ve kalbinizi yeni maceralara açacağından her zamankinden daha sık yurt dışı yolculuklarına çıkabilirsiniz. Tutulmalar da sizi yolculuk yapmaya teşvik edecek, kısacası yıldız haritanıza bakılırsa bu yıl leyleği havada gördünüz!

Son iki yıldır işinizde gösterdiğiniz çabaların meyvelerini alacaksınız. Zor beğenen patronunuzdan veya müşterinizden çok çektiniz (bunlar Satürn’ün kariyer evinizi turladığı sırada oldu) ancak artık rahat bir nefes alabilirsiniz çünkü artık eskisi gibi her yaptığınız mercek altında olmayacak. Ödül olarak parlak yeni sorumluluklar ve hatta başarınızın basında yer alması mümkün olabilir. En sonunda kendinizi kanıtladınız.

Bekarsanız, Jüpiter yaşamınıza yepyeni insanlar getirecek. Dostlar, akıl hocaları ve hatta yeni bir aşk bile mümkün. Bu kişilerin arasından bir ya da iki tanesinin yaşamınızdaki rolü adeta kaderinizde yazılı imiş gibi gelecek ve daha iyi ve büyük deneyimler yaşamanız için aracı rolü oynayacaklar.

Bu yıl başka hiçbir etki hayatınızda Jüpiter’in burcunuza yapacağı ziyaret kadar güçlü olmayacak. Bu kozmik desteği on iki yıldır bekliyorsunuz, bu yüzden Jüpiter’in canlandırıcı etkilerini günlük yaşamınızda da fark edeceksiniz. Durumunuz iyice dramatik olmalı çünkü Başak burcu 2012 ve 2013 yıllarında gezegenlerin arasındaki negatif enerjiden en fena etkilenen dört burçtan biriydi. Kişisel başarınız yok denecek azdı ve inancınızı korumakta zorlanıyordunuz. Tüm bunlar değişecek.

Jüpiter 27 Ağustos 2013’de Başak burcunu turlamaya başladı, böylece 2014’e girerken Jüpiter’in varlığına alışacak zamanınız oldu. Doğum gününüz 23 Ağustos ile 11 Eylül arasındaysa geçen yıl Jüpiter burcunuzun matematiksel dereceleri üzerinden geçti, yani bu sayede yaşamınızın çeşitli alanlarından birinde bir rahatlama hissetmiş olabilirsiniz.

Jüpiter 3 Ocak’la 4 Mayıs 2014 arasında gerileyecek. Bu olağan bir durum Jüpiter her yıl dört ay boyunca aralıksız geriler. O sırada etkisini çok güçlü hissedemezseniz bile Jüpiter yine sizden yardımını esirgemeyecek. Yeni bir atılıma başlamak için en doğru zamanı kolluyorsanız bunu 4 Mayıs ile 25 Eylül arasında, 2014’deki en parlak döneminizde yapın.

Jüpiter’in gerilemesi Merkür gerilemesi gibi olmaz. Merkür iletişimi yönettiğinden gerilediğinde çok zorluk çekeriz. Merkür gerilerken günlük hayatımızdaki bütün işler arap saçına dönebilir. Merkür ayrıca sizin de yöneticinizdir, bu yüzden gerilemesinin etkilerini diğer burçlardan daha şiddetli hissediyorsunuz.

2014’de Ocak’tan Mayıs başına kadar Jüpiter Başak burcunda daha önce üzerinden geçtiği dereceleri tekrar ziyaret edecek. Geçen seneki ziyaretinde aydınlattığı doğum günlerini tekrar ışıltıya boğacak. Bu da aynı kişiye iki defa piyango çıkması gibi bir şey!

Jüpiter 24 Eylül 2014’e kadar Başak burcunda kalacak. O gün ile bugün arasında elinizden geldiği kadar çok sayıda nüfuzlu kişi ile görüşmeye bakın. Aralarından biri size çok destek olacak.

Yıl boyunca sizi daha başarılı olmaktan nelerin alıkoyduğunu düşünün. Yaşamınızı kötü etkileyen kişi veya sorumluluklardan kurtulursanız, evrenin size yeni olanaklar sunabilmesi için yer açmış olacaksınız. Herhangi bir değişim, hatta zorla bile olsa, sizi geçerliği kalmamış durumlardan kurtaracak ve fayda sağlayacak. Böyle bir olay başımıza geldiğinde - sevgilimizden ayrıldığımızda, iyi bir arkadaşımız uzaklara taşındığında ya da önemli bir müşterimizi yitirdiğimizde - bunun çok ani olduğunu düşünürüz. Aslında öyle değil. Evrenin her hareketinde bilgelik vardır. Evren size hakkettiğiniz gelişmelerin tamamını sunmadan hiçbir şeyi “iyi” veya “kötü” diye yargılamayın. Bazı şeyler zaman alır. Evrene inancınızı yitirmeyin!

Jüpiter zamanlama yapmanıza yardımcı olacak; zamanlamanın her şey demek olduğunu unutmayın. 2014’de hem özel hem iş yaşamınızda doğru zamanda doğru yerde olacaksınız. Siz torpil kullanmaya veya şanslı olmaya alışık değilsinizdir. Şimdi de bunların her yönden geldiğini göreceksiniz.

İlk işiniz önceliklerinizi belirlemek olacak. Jüpiter’in size yardımcı olabilmek için nelerden mutlu olduğunuzu anlaması gerekiyor. Burcunuzun tipik bir örneğiyseniz başkalarının ihtiyaçlarını karşılamaktan kendinizinkilere sıra gelememiştir. Şimdi ne istediğinizi hayal edin, göreceksiniz gerçek olacak!

Başak burcu genelde risk alan bir burç değildir, ama bu yıl buna cesaret edecek güveni bulacaksınız. Şans yanınızda olacak. Aşkta bir risk alabilirsiniz, ya da işinizi bırakıp ülkenin öbür ucuna taşınabilirsiniz veya sorumluluklarınız arasına çocuk sahibi olmayı katarsınız; aklınıza her ne koydunuzsa 2014’de bunun gerçekleşme olasılığı çok yüksek. Bu yıl harekete geçebilirsiniz. Planlarınızı gerçekleştirmek için Eylül sonuna kadar vaktiniz var.

Önemli bir uyarı: attığınız tohumların yılın ilk dokuz ayında tamamen yeşermesini beklemeyin. Bunu bir kuluçka dönemi gibi görün. Şimdi gayretle çalışırsanız 2014’ün son üç ayında Jüpiter’in ikinci dönemi gelip çattığında harika bir hasat yaşayabilirsiniz Bu dönemde mali konularda çok yüksek olan şansınız 2015’in ilk dokuz ayı da parlaklığını sürdürecek. Bu parlak dönemi sonuna kadar değerlendirin!

2014’DE DAHA SAĞLIKLI OLACAKSINIZ KİLONUZA VE STRESE DİKKAT!

Şimdi Başak’ta olan Jüpiter’in canlandırıcı güçleri olduğu bilinir. Son zamanlarda sağlığınız iyi değilse Jüpiter size gereken tıbbi yardımı verecektir. Yıldız haritanız, seçeceğiniz doktorun büyük olasılıkla işini iyi bilen bir uzman olduğuna işaret ediyor. Size en çok yardımı dokunabilecek tıp uzmanlarını araştırın. Kronik bir rahatsızlığınız varsa yeni teknoloji ve tıptaki son buluşlar derdinize bir çare bulmanıza yardımcı olacak. Önünüzdeki on üç ay boyunca tıbbi müdahaleye gereksiniminiz varsa sonucu ümit verici olabilir. Yeni ameliyat geçirdiyseniz çabuk toparlanacaksınız.

Jüpiter’i burcunuzda barındırmanın olumsuz yanı, kilo alma ihtimalidir. Bu durum Jüpiter’i burcunuzda misafir etmenin iyi bilinen bir sonucudur. Bu olasılığa karşın önlem almak için egzersiz yapmayı ihmal etmeyin ve kilonuza dikkat edin.

Ağustos doğumlu Başaklar son dönemde sağlık sorunları yaşadılar ve bu durum 2014’de de devam edebilir. Uranüs, burcunuzun başında doğanlara ters bir açıda durduğundan bu kişilerin hala fazladan yardıma ihtiyaçları var. Pek çok Başak aşırı çalışmaktan ve hassas sinir sisteminden (sindirim sorunları yaratabilir) şikayetçidir, bu sorunların bu dönemde artma olasılığı var. Çok çalışmaya eğiliminiz var. Bu yıl kendinize biraz zaman ayırın.

Neptün birkaç yıldır sağlığınızı barındıran altıncı evinizde dolaşıyor. Bu yüzden az sayıda Başak teşhisi zor bir hastalıkla karşı karşıya olabilirler. Alternatif olarak bazı Başaklar kullandıkları ilaçların yan etkilerinden zarar görmüş veya görecek olabilirler. Tüm Başakların bu konuda dikkatli olması ve ilaç kullanmadan önce yan etkilerini araştırması gerekiyor.

Unutmayın ki Jüpiter eski yazıtlarda mucizevi olarak anılan iyileştirici bir gezegendir. Eğer bir sağlık sorunu yaşarsanız (yaşayacaksınız demiyorum) sakın Jüpiter’in görevini yapmadığını sanmayın. Siz bu sorunu tam vaktinde yaşıyorsunuz çünkü bu dönemde alacağınız tedavi büyük olasılıkla işe yarayacak.

2014’TE İŞ YAŞAMINIZ ÇOK PARLAK!

Neredeyse üç yıldır iş yaşamınızda zorlu günler yaşadıktan sonra durumunuzdaki yeni ve köklü değişikliklere inanamayacaksınız, ancak siz bunları çoktan hak ettiniz, sevgili Başak! Artık yoğun çalışmalarınızın karşılığını alabilirsiniz.

Son üç yıldır işinizde pek çok yeniliğe alışıp öğrenmeniz gerekti. Çoğu Başak için bu daha fazla sorumluluk almak anlamına geldi. Diğerleri ise yepyeni bir iş kolunda tutunmaya uğraştılar. Satürn’ün yıldız haritanızın en tepe noktasından geçmesi, ciddi kariyer değişikliklerine işaret eder. Neyse ki, sizin için o hayati önem taşıyan dönem bitti.

Yaşadığınız tecrübelerin çoğu, Satürn’ün Nisan 2011 ile Haziran 2012 ve bundan önce de Ağustos -Ekim 2010 arasında kariyerinizi yöneten onuncu evinize yaptığı ziyaretle ilgili idi. Satürn otuz yılda bir gelir ve bu yüzden ziyareti kayda değer. İş yaşamınızda sabırlı olmayı öğrendiniz- bazı basamakları ağır ve atlamadan çıktınız. Bazı Başaklar ise Satürn’ün bu ziyareti sayesinde iş hayatında daha az idealist olmaya ve ayaklarını yere daha sağlam basarak daha gerçekçi olmaya başladılar.

Bazı Başaklar iş sorunlarını çözerken engellerle karşılaştılar. Eski yöntemlerin işe yaramadığını, yeni tutum ve taze yaklaşımlara gereksinim olduğunu gördüler.

Ancak neyse ki siz bir Başaksınız ve astrologlar tarafında değişime en açık, esnek ve çok yönlü olarak tanımlanan değişken burçlar grubundansınız. Geçen yıllarda zorlu iş sorunları ile boğuşurken pek çok beceri edindiniz ve uyum sağladınız. Şimdi yeni sorumluluklar üstlenirken bu becerileriniz çok işinize yarayacak. Bundan sonra yirmi dokuz yıl boyunca benzer bir Satürn dönemine rastlamayacaksınız. Gelecekte kendinizi kanıtlamanız da gerekmeyecek siz bunu yaptınız!

TAŞINMANIZ VEYA EVLE İLGİLİ DEĞİŞİKLİKLER YAPMANIZ GEREKİYORSA ARALIK EN İYİ AY

Evinizde -ev arkadaşı da dahil- herhangi bir değişiklik yapacak veya taşınacaksanız 11 Aralık’taki yeniayı kollayın. Bu tarihten itibaren amacınıza ne kadar kolay ulaşabildiğinize siz de şaşacaksınız.

Daha sonra, 25 Aralık 2014 ile 6 Şubat 2015 arasında Mars’ın müthiş enerjisi ev işlerinizi yöneten dördüncü evinize yansıyacak ve evle ilgili değişiklikleri yapmanıza yardımcı olacak. Mars’ın yılbaşı yakınlarında bu evdeki varlığı, evinizde değişiklik veya yenilik yapmasanız bile evde kalabalık misafir ağırlayacağınızı gösteriyor.

Sizinle ilgili ama yukarıdaki tarihler kadar önemli olmayan bir başka tarih ise 2 Haziran’da gerçekleşecek olan dolunay ve dört gün veya sonrası. Aynı dönemde sürekli kariyerinizle ilgili gelişmeler olacak, o yüzden iş değişikliği nedeniyle ev değiştirmeniz olasılığı da var. Uranüs’ün ters konumu nedeniyle bu dolunay ev ve aile ilişkileri açısından gergin bir ortam yaratabilir ve pahalıya mal olacak bir sorun çıkabilir. 2 Haziran’da herhangi bir karar almayın. Onun yerine bekleyin ve izleyin. Taşınacak veya düzen değiştireceksiniz, bu büyük olasılıkla yılsonunda gerçekleşecektir.

Başak Burcu 2014 Falı. Başak Burcu 2014. 2014 Başak Burcu Fal.