İkizler Burcu 2014 Falı

Burçlar 2014 Falı İkizler Burcu

2014 Yılında Satürn ve Jüpiter’in pozisyonu ev satın alabileceğinizi ya da şu anda sahip olduğunuz daire veya evi yenileyeceğinizi gösteriyor. Her iki durumda da evinizin rahatını ve değerini takdir edeceksiniz. Eğer ev sahibi iseniz ve eviniz ipotekli ise bu sene büyük bir kısmını ödeyebilirsiniz -belki de hepsini!- Yuvanızı kurduktan sonra aşka hazır olacaksınız!

Bu sene Jüpiter’in pozisyonu, ayrıca Mars, Venüs ve tutulmaların parlak desteği sayesinde aşk en büyük ve en aydınlık temalardan biri olacak. Sevgili İkizler, gezegenlerden aşkı bu kadar çok cesaretlendiren, güçlü enerjiler almayalı on seneyi geçmişti. Aşk hayatınız Mart sonundan Mayıs’a kadar ısınmaya başlayacak ve Ekim ayında yakıcı olacak! Kasım ayı ve Aralık başı da çekici ve harika. Pluto bir partnere odaklanmanız için üzerine düşen görevi yapacak, evliliği düşünebilirsiniz.

Eğer bekarsanız, yeni bir aşk yaşayabilmek için iyi gitmeyen eski bir ilişkiye son vermek zorunda kalabilirsiniz. Hayatınıza yeni yüzler girerken, bazıları da çıkacak. Özellikle Nisan ve Ekim aylarında bu durum huzurunuzu kaçırsa bile, gezegenlerin getirdikleri mesajlara alışacak ve çabuk uyum sağlayacaksınız. Bu belki de yaşayacağınız en kolay geçiş olabilir.

Eğer mutlu bir beraberliğiniz varsa, bu sene belki evlenerek ya da bebek sahibi olarak ilişkinizi daha yüksek bir seviyeye taşıyacak.

Kariyeriniz geçen sene başlayan bir eğilimin devamı olarak birkaç büyük sürpriz getirmek üzere. Pek çok fırsatla karşılaşacaksınız, arada bir engel çıksa bile, genel görüntü yukarıya ve ileriye doğru.

Geçen sene kariyeriniz Mars yüzünden nerede ise saplantı haline gelmişti. Bu sene Mars yıldız haritanızın daha kişisel alanlarında ilerleyecek ve yaşamınızla ilgili zaman yokluğundan bir kenara ittiğiniz detaylarla ilgilenecek. 2014 Yılında yaratıcılığınız artacak. Yaratıcılıkla ilgili bir işe başlayabilir ya da farklı bir alanda bir yeteneğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Fikirleriniz büyük kazançlar getirebilir yaptıklarınızdan çok etkilenen birisi yeteneklerinizi geliştirdiğinizi görmek istiyor!

2014 YILININ TUTULMALARI İŞ, SAĞLIK, ARKADAŞLAR, İLİŞKİLER VE EĞLENCEYİ VURGULAYACAK!

2011 ve 2012’de (ve büyük olasılıkla 2013 yılının bir bölümünde de) size sıkıntı veren tutulmalar şimdi İkizler/Yay burçlarının evlerinden bir sonraki eksen olan Boğa ve Akrep burçlarına taşındı ve aynı zamanda Koç ve Terazi’ye de yaklaşıyor. Tutulmaların bu yeni evlerdeki etkisi, son yıllarda düştükleri evlerden çok daha zayıf. Bu çok iyi bir haber! Geçen son birkaç senedir yaşadığınız gerilim, değişim içinde olmaktan ve bir hayat tarzından diğerine geçiş yapmaktan kaynaklanıyordu. Bu işlem bu sene de devam edecek olsa bile, geçen sene sizi diken üstünde tutan belirsizlikler olmadan olacak. Artan istikrar duygusuyla birlikte bazı riskler almak isteyeceksiniz.

2014 Yılında dört büyük tutulma yaşanacak. Bunlar 19 Nisan, 4 Mayıs, 14 ve 28 Ekim’de sırası ile Koç, Boğa, Terazi ve Akrep burçlarına düşecek. Tutulmalar dev değişimlerin habercisidirler o yüzden bu tutulmaların yıldız haritanızın hangi evlerine düştüklerine yakından bakmamız gerekir. Getirecekleri ana başlıklar içinde aşk, yaratıcılık, hamilelik, çocuklar (beşinci ev); arkadaşlık ve grup aktiviteleri (on birinci ev); işteki görevler ve çalışma arkadaşları ile olan ilişkiler (altıncı ev); sağlık ve form (altıncı ev); psikolojik yenilenme ve dinlenme (on ikinci ev) yer alıyor.

Bu alanların her biri değişim olasılığını da beraberinde getiriyor ama benim tahmin ettiğim bu değişimler (geçen senenin bir ya da iki tutulmasında olduğu gibi) sizi bunaltmayacak ve siz bu değişimleri kendi yararınıza çevirebileceksiniz.

SATÜRN TEMMUZ 2015’E KADAR MADDİ BAĞIMSIZLIĞA GİDEN YOLU GÖSTERİYOR!

Satürn size şimdi sağlam para idaresinin erdemlerini öğretmekle meşgul. İkizler burcu olarak bütçe yapmayı sevmezsiniz -para harcamayı seversiniz hatta bazen aklınıza o an estiği gibi davranırsınız- ama Satürn bu huyunuzu neden değiştirmeniz gerektiğini gösterecek. Satürn günün sonunda tüm çalışmalarınızın karşılığı olarak bir şey elde etmenizi garantilemek ister. Bu gezegenin görevi, fikir ve düşünceleri elle tutulur somut bir şekle sokmak, uzun vadeli düşünceleri gerçekleştirmek ve ziyaret ettiği alanla ilgili sağlam temeller atmanıza yardımcı olmaktır. Satürn ayrıca sizi zenginleştirme gücüne de sahiptir. Satürn’ün derslerine direnmek yerine, öğrenmeye çalışın, sonuçları sizi şaşırtabilir.

Aynı zamanda maaş ve iş anlaşmalarında daha iyi pazarlık yapabilecek ve nakit akışınızı artıracaksınız. İkizler burcu olarak yeni fikir ve kavramlara çok çabuk kapılırsınız ve her zaman maddi menfaatlerinizi korumayı akıl etmezsiniz. Satürn hakkınız olan parayı nasıl isteyeceğinizi öğreterek bunu değiştirecek.

Ayrıca paranızı en değerli şekilde (diyelim ki bir ev için) harcamayı öğrenecek ve lüzumsuz yere (örneğin bir t-shirt için 150 lira ödeyerek) harcamayacaksınız. Alışveriş yaparken daha kurnaz olabilirsiniz; perakende fiyatlarının altında toptan fabrika satış yerlerinden alışveriş yapabilir ya da indirim dönemlerini takip edebilirsiniz. Veya örneğin ihtiyacınız olmayan pahalı ayakkabılar alacağınıza, bir tane kaliteli palto alabilirsiniz.

Satürn doğal olarak sekizinci para evinizin yöneticisidir ama Haziran 2015’e kadar çalışarak kazanılan gelir evi olan ikinci evinizde bulunacak. Bazı gelir kaynaklarınızda değişimler olabilir ya da daha önce sadece küçük miktarda para kazandığınız bazı kaynaklardan daha fazla kazanabilirsiniz. Bu etkinin ilginç anlamları var. Gelirinizin çoğu sekizinci ev tarafından yönetilen alanlardan yani komisyon, lisans ya da telif ücreti veya sene sonu ikramiyesi gibi bir kaynaktan gelebilir.

Ayrıca miras, vergi iadesi, nafaka, ödül, ikramiye, hediye, sigorta veya mahkeme tazminatı gibi kaynaklardan ek gelir elde edebilirsiniz. Sekizinci ev her türlü kredi ve borcu da kapsadığından, kendi işinizi başlatmak gibi büyük bir projeniz varsa ihtiyacınız olan borç ya da krediyi bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan miktardan daha fazlasını almamaya çalışın, borcunuzu geri ödemek tahmin ettiğinizden daha uzun sürebilir (Satürn her şeyi yavaşlatır).

2014 Yılında Satürn’ün size vereceği en büyük hediye, değerlerinize daha yakından göz atmanızı sağlamak olacak. Satürn’ün bulunduğu ikinci ev sadece para ile ilgili değil, özgüven gibi daha derin ayrıcalıklarımızla da ilgilidir. Şimdiden Temmuz 2015’e kadar bu alanlar mercek altında olacak. Satürn Haziran 2013’de yıldız haritanızın bu alanına (Yengeç burcuna) geçtiğinden, Satürn’ün buradaki etkisi hakkında zaten biraz deneyiminiz var. Bu sene bu eğilim devam edecek.

Unutmayın ki, Satürn’ü ikinci para evinizde ağırlamak burcunuz (2010 ortasından 2013 ortasına kadar olduğu gibi) İkizler’de ağırlamaktan çok daha kolay. Satürn o zamanlar yıldız haritanızın kuzey/güney/doğu/batı köşelerinden birinde idi ve etkisi çok daha güçlü ve zapt edilemez bir halde idi. Şimdiki etkisi çok daha yumuşak olacak.

Hiç kimse bir Satürn transitini başlangıcından daha fakir olarak bitirmedi, o yüzden çok daha fazla çalışmanız gerekse bile, daha önce hiç kazanmadığınız kadar çok kazanabilirsiniz.

BİR NUMARALI ÖNCELİĞİNİZ SONSUZ AŞK VE ROMANTİZM!

Bu sene aşk hayatınız açısından şahane bir sene olacak ve tüm İkizler burçları bundan yararlanacaklar.

İlk olarak ateşli ikili Mars ve Venüs Nisan ayında İkizler burcunda süzülerek sizin adınıza çalışacaklar. Venüs burcunuzda olağanüstü dört aylık bir süre geçirecek! Daha sonra iyi şans gezegeni Jüpiter on iki seneden beri ilk defa olarak, Ekim ayında gerçek aşk eviniz olan beşinci evinize taşınıyor. Jüpiter’in gelişini kutlamak üzere pek çok gezegen beşinci aşk evinizde toplanacak ve gönül işlerinize büyük şans getirecek. Kasım’da Neptün Jüpiter’e sinyaller yollayacak ve tüm sene boyunca Pluto ciddi ilişki ve evlilik evinizde kalacak ve tutkuları ateşleyecek.

Aralık ayının ilk haftasında Venüs ve Mars tam kavuşum yaparak birbirlerini kucaklayacaklar. Nisan ve Ekim aylarındaki iki tutulma aşk ve sosyal aktivite evleriniz olan beşinci ve on birinci evlerinizin eksenine düşecek. Sevgili İkizler, sizin için şimdiye kadar hiç görmediğim, muhteşem bir enerji birikimi görüyorum!

OCAKTAN, 24 EYLÜL 2014’E KADAR JÜPİTER EV VE AİLENİZE CANLILIK GETİRİYOR!

Jüpiter’in dördüncü yuva evinizde olması size güven verecek ve en çok ihtiyacınız olduğu zamanlarda ailenizden inanılmaz destek görmenizi sağlayacak. Yıldız haritasındaki evlerin içinde dört tanesi diğerlerinden daha önemli olarak kabul edilir, onlardan biri bu dördüncü evdir. Bu sene anne ya da babanız hayallerinize destek olacak ve hayatın bazı zor soruları hakkında tavsiyelerde bulunacaklar. Ek olarak dördüncü evinizdeki Jüpiter senenin ilk dokuz ayını ev satın almak için ideal bir zaman yapacak veya yaşadığınız yerin kendi eviniz gibi olması için yenilikler yapabilmenize izin verecek.

Jüpiter Başak burcuna yani yıldız haritanızın bu bölgesine geçen yıl 27 Ağustos 2013’de girdiği için bu etki hakkında biraz deneyim sahibisiniz.

Eğer taşınmanız gerekiyorsa şimdi güzel bir daire ya da aydınlık ve geniş bir yer bulabilirsiniz, bunun için dokunduğu her şeyi genişleten Jüpiter’e teşekkür edebilirsiniz. Evin satış fiyatı veya kirası beklediğinizden daha yüksek olabilir ama karşılığında değerini fazlası ile alacaksınız ve iyi bir fırsat yakaladığınızı anında anlayacaksınız. Örneğin, eğer bir ya da iki parça mobilya alırsanız bunlar hayatınız boyunca en değer verdiğiniz eşyalar olacak.

Taşınmazsanız bile, yine de evinizin “büyüdüğünü” hissedeceksiniz çünkü oda veya ev arkadaşınız taşınabilir ya da çocuğunuz yatılı okula veya üniversite için başka bir şehre gidebilir. Ayrıca şimdi evinizi dekore etmek için kusursuz bir zaman, evinizden aldığınız keyfi artıracak. Aynı zamanda daha iyi bir yaşam tarzı arayışı içine girebilirsiniz. Bazı insanlar biri şehir içinde ve biri de şehir dışında olmak üzere iki eve birden sahip olacak kadar şanslı olabilirler, bu sene sizin için böyle bir şey mümkün olabilir. Eğer mülk arıyorsanız çok değerli ve seneler boyu tadını çıkarabileceğiniz bir yer bulacaksınız.

Bu eğilim ailenizle aranızdaki duygusal bağı da genişletmek üzere. Eğer evlat edinilmişseniz ve hep gerçek anne babanızı bulmak istediyseniz, 24 Eylül’de Jüpiter Terazi burcuna girmeden önceki herhangi bir zaman, araştırmaya başlamanız için ideal bir olacak.

Eğer çocukluk anılarınız pek mutlu değilse, bu sene yardım alma ve geçmişinizle yüzleşme senesi olacak. Eğer anne veya babanızla aranız bozuksa, bu sene zeytin dalını uzatma senesi. Alacağınız karşılık sizin için tatlı bir sürpriz olabilir.

Eğer her zaman aile köklerinizi bulmak istediyseniz, bu sene başlama senesi olacak. Jüpiter bu evde size yol gösterirken inanılmaz aşama kaydedebilirsiniz.

YENİ BİR EGZERSİZ PROGRAMINA BAŞLAYIN!

Son birkaç senedir Satürn’ün burcunuzu ziyareti, sizi daha formda, sıkı ve ince bir hale getirmiş olabilir. Satürn bir burcu ziyaret ederken çoğu zaman kilo kaybına neden olur. Disiplin gezegeni Satürn nasıl yemeniz, egzersiz yapmanız ve kendinize daha iyi bakmanız gerektiğini öğretmiş olabilir. Eğer öyle ise, 2014 yılına geçmiş senelerden çok daha ince ve genç görünerek gireceksiniz Şimdi Satürn Yengeç burcuna taşındığı için gelecekte kilo vermek o kadar kolay olmayacak, ama yine de mümkün.

Mutluluk gezegeni Jüpiter, Eylül ayında on üç aylık bir süre için Terazi burcuna geçtiği zaman kilonuzu korumak için özellikle dikkatli olmalısınız. O süre içinde pek çok sosyal olaya davet edilebilir ve daha fazla yemek yemek için motive olabilirsiniz. Venüs’ün Terazi burcunu yönetmesi aynı zamanda şeker ve tatlıları yönetmesi sizi baştan çıkarabilir. Siz hiç farkına varmadan kilolar birikmeye başlayabilir, o yüzden tetikte olun ve kilonuzu kontrol edin.

Eğer yeni bir egzersiz programına başlamayı arzu ediyorsanız, bunu 11 Kasım - 25 Aralık 2014 arasında, Mars altıncı sağlık evinizde dolaşırken yapın. Bu dönem daha aktif bir yaşam tarzına geçmeniz için senenin en başarılı dönemi. Form evinizde 12 Kasım’da yeniay doğuyor; bu yeniay herhangi bir egzersiz programına başlamak için süper bir zaman ve de bu göz kamaştırıcı dönemin hemen başında oluşuyor.

Eğer böyle bir şeye başlamak için sene sonuna kadar beklemek zorunda olmanız sizi hayal kırıklığına uğrattı ise, daha önce iki ay boyunca bir fırsatınız daha olacak. 21 Mart’dan, 2 Mayıs 2014’e kadar olan dönem ve 17 Haziran’da İkizler burcundaki yeniay ve onu izleyen iki hafta da nerede ise o kadar iyi.

Bu tarihleri listelerken egzersiz programınıza başlamanızı ya da sağlık konularını araştırmanızı öneriyorum, lütfen dönemin sonunda durmayın! 26 Kasım’daki dolunayı birkaç gün geçene kadar diyete başlamayın. Eğer bu tavsiyeye uyarsanız, rejiminiz çok başarılı olacaktır! Önce egzersiz yapmaya başlayın; daha sonra kalorileri azaltın.

İkizler Burcu 2014 Falı. İkizler Burcu 2014. 2014 İkizler Burcu Fal.