Kova Burcu 2014 Falı

Burçlar 2014 Falı Kova Burcu

Sizin için en önemli iki tutulma 4 mayıs ve 28 Ekim’de oluşacak ve ikisi birlikte yaşamınızı tepeden tırnağa yenileyecekler.

4 Mayıs’daki ilk tutulma özellikle iş yaşamınıza odaklanacak. Şimdiki işinizi sona erdirip yeni bir işe başlamanıza neden olabilir. Bu iki olay tam aynı zamanda gerçekleşmeyebilir ama eğer işten çıkartılırsanız (böyle olacağını söylemiyorum) iş aramak için yıl sonu mükemmel görünüyor. Alternatif olarak, işinizde kalabilirsiniz ve tutulmanın zamanına denk gelecek şekilde patronlardan -kadın- birinin işi bıraktığını öğrenebilirsiniz. Bu kişinin sizin için özel bir anlamı olabilir ve onun ayrılmasıyla kendinizi korunmasız kalmış hissedebilirsiniz, o yüzden elinizdeki seçenekleri tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

28 Ekim’deki ikinci tutulma evinizle ilgili gelişmeler getirebilir. Yaşadığınız ev dışında sahip olduğunuz gayri menkullerde de gelişme olabileceği gibi, dekorasyon veya inşaat projelerine odaklanabilirsiniz. Tutulma aynı zamanda dördüncü eve ait olan oda arkadaşları ve anne ya da babaya odaklanabilir. Birçok gezegen mesleki prestij evinizde toplandığı için yeni bir iş dolayısıyla taşınma olasılığınız da yüksek.

Bir tutulmanın tüm haberlerini bir anda vereceği düşünülse de, çoğunlukla hiçbir zaman öyle olmaz. Tutulmalar altı ayda bir çift olarak gelirler ve iki burçta oluşurlar -Boğa ve Akrep gibi- ve genel olarak neredeyse her zaman aynı eksen üzerinde olan burçlar olurlar (yani 180 derece arayla).

Bu yılın tutulmalarını deneyimlerken, getirdikleri haberlerin evren tarafından verilen çok daha geniş bir mesajın parçaları olduğunu ve on sekiz aylık bir zaman dilimine yayıldığını unutmayın. Gerekli ayarlamaları yapmak için pek çok zamanınız olacak. Her tutulma aynı serideki bir önceki tutulmanın verdiği haberlerin üzerine yenilerini ekler.

Her tutulma farklı biçimde hissedilir bazıları diğerlerine göre daha etkilidir. Bu yıl, 4 Mayıs’ta gerçekleşecek olan dolunay ay tutulması, 3 Şubat ve beş gün önce veya beş gün sonra doğanlara dokunacak. 28 Ocak’ın beş gün öncesinde ve beş gün sonrasında doğan Kovalar ise 28 Ekim tutulmasını en güçlü olarak hissedecekler.

8 Kasım 2013’deki dolunay ay tutulması, 4 Şubat’ın beş gün öncesinde ve beş gün sonrasında doğan Kovaları etkilemişti. Eviniz, aileniz ve yaşam durumunuz (sahip olduğunuz diğer gayrimenkuller dahil) tartışma konusuydu ve bazı değişiklikler olmuş olabilir.

Her iki tutulmanın da dolunay ay tutulması olması, yeni bir dönemin başlayabilmesi için yaşamınızın bir bölümüne elveda demeniz gerektiğini belirtiyor. Bu değişimler aslında çok daha derin şeylerin yansıması. Yeni bir yaklaşım ve bir dizi değerler su yüzüne çıkıyor. Zamanı doğru değerlendirmek konusunda geliştirdiğiniz yeni tutku, bu yıla önemli bir amaç duygusu getirecek.

URANÜS BALIK BURCUNDAYKEN, FİNANSAL KONULAR DAHA ÖNEMLİ BİR ROL OYNAYACAK!

2014’de yine finansal konular çok büyük bir rol oynayacak, ama bu defa başa çıkmanız çok daha kolay olacak. İşiniz ve evinizle ilgili değişiklikler finansal faktörlerden doğacak gibi görünüyor. Burcunuz fikir ve kavramlarla ilgilidir ve para konuları çoğu zaman size çok sıkıcı gelir. Bununla birlikte güç ve para ile ilgili olan Boğa ve Akrep’teki tutulmalarla, para konularını göz ardı etmek zor olacak.

Geçen yıl, Uranüs Balık burcuna ve ikinci aylık gelir evinize geçti. Materyalist olmamakla tanınan bir burç için bu durum şaşırtıcı görünebilir. Değişmeyeceksiniz şartlar değişecek ve bu şartlar içinizdeki çok yaratıcı ve girişimci yanı ortaya çıkartacak.

Bu evde Uranüs’ün varlığı, farklılığın ödüllendirileceği ve bireyselliğinizin de maddi anlamda ödüllendirileceği izlenimini veriyor. İtiraf etmek gerekir ki, ikinci para evinizde bu ne yapacağı belirsiz gezegen olduğu için, aynı yıl içinde hem de ani kayıplar, hem de inanılmaz derecede büyük kazançlar yaşayabilirsiniz. Bu güçlü enerjiyi dikkatli bir şekilde yönetmeniz gerekecek, bunu başarırsanız, tüm dünya ayaklarınızın altında olacak.

Uranüs’ün Balık burcuna geçmesi hayatınızı kazanma şeklinizle ilgili radikal bir değişikliğin sinyalini veriyor. Sizin için daha önemli olacak belirli alanlar var. Uranüs bilim, yüksek teknoloji ve iletişim alanlarına hükmeder. Bu alanlarda iş yapmanıza izin verecek yeni bir iş aramak isteyebilirsiniz. Uranüs aynı zamanda astroloji ve yeni sanat formlarına da hükmeder, bu alanlardan birinde işe başlamaya karar verebilirsiniz.

Uranüs hayırseverlikle ilgili alanları kapsar. Hayvan hakları veya evsizler ya da yetim çocuklar gibi yardıma ihtiyaç duyanlara yardım etmek için çalışmaya karar verebilirsiniz. Hatta, yaptığınız işin en derin inançlarınızı desteklemesi gerektiğine karar verip, size ters gelen etik değerlere sahip firmalarda çalışmak istemeyebilirsiniz. Doğa ve çevre koruması sizin için en önemli konular haline gelebilir. Uranüs aynı zamanda en temel değerlerinizi gözden geçirmenize ve hayatınızda elle tutulur somut şeylere gerekli önemi verip vermediğinizi sorgulamanıza neden olabilir.

Özgürlüğü ödüllendiren bir gezegen olan Uranüs’ün şimdi para evinizde olmasıyla birlikte, geliriniz ve güvenliğinizle ilgili başkalarına bağımlı olmamanız çok daha fazla önem kazanıyor. Bu yeni düşünce şekline geçişinize yardımcı olmak için 2014’ün ilk altı ayında Satürn, Uranüs'e çok iyi bir pozisyonda olacak. Satürn’ün görevi, işleri dengelemek ve fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmek olacak.

Geçen yıl, oldukça fazla strese neden olan ve büyük harcamalar şeklinde kendini gösteren beklenmedik finansal şartlar getirdi. O bölümü artık kapatabilirsiniz. Buna benzer bir şey bu yıl yaşanmayacak.

SAĞLIKLI, İNCE VE FORMDA OLMAK İSTİYOR MUSUNUZ?

,

Bu yıl formunuzu ve genel sağlığınızı çok daha ciddiye alacaksınız. Satürn’ün ziyareti dolayısıyla ışıl ışıl olan altıncı eviniz, sadece iş projelerini değil aynı zamanda sağlığınızı da yönetir.

Satürn sizin özel fitness hocanız gibi davranacak; abur cubur yemeği bırakmanızı, sağlık kontrollerinizi yaptırmanızı ve doktorun tavsiyelerine uymanızı sağlayacak. İlk başlarda kendinize çeki düzen vermeniz konusunda çok ısrarcı olan Satürn’den şikayet edebilirsiniz; fakat o kadar iyi görünecek ve kendinizi o kadar iyi hissedeceksiniz ki, yeni programınıza dört elle sarılacaksınız.

Dişlerinize, cildinize, kemiklerinize, midenize ve sindirim sisteminize özel bir ilgi göstermeye dikkat edin. Siz veya Kova burcundan başka bir arkadaşınızın veya akrabanızın yeme bozukluğu varsa, yardım edebilecek uzmanlara danışın. Kadın Kovalar bir önlem olarak bu yıl mamografi çektirmeyi sakın ihmal etmesinler (tabii ki doktorun da onayıyla).

Yıldız haritasının ilk evi canlılık, dayanma gücü ve enerjiye hükmeder; 2014 yılı boyunca Satürn’ün ikamet edeceği altıncı ev ise, kendimizi sağlıklı durumda tutmak için alacağımız koruyucu önlemlere hükmeder. Bu yıl içinde herhangi bir sağlık sorunu su yüzüne çıkarsa bu Satürn’ün size o konuyu kökünden halletmeniz için yardım etme çabalarından kaynaklanıyor.

Egzersiz rutininizle birlikte, her gün jimnastik salonuna gitmenin size günlük yaşamda daha hızlı hareket etme yeteneği verdiğini göreceksiniz. Satürn’ün varlığı günlük bir rutine bağlanmanın sizi olmanız gereken yere götüreceğini haber veriyor.

AŞK TANRISI, SİZ DURUP, BAKIP, DİNLERKEN KISA BİR MOLA ALACAK!

2014’de Venüs, beşinci gerçek aşk evinizdeki İkizler burcunda gerileyecek. Bu durumda, bu yılın gerileyen Venüs’ü her zaman olduğundan daha fazla hissedilecek. (Venüs iki yılda bir farklı bir burçta uykuya dalar.)

Gerileyen Venüs ile birlikte her görüşme eski olayları veya eski yaraları yeniden deşen bir hal alacak gibi görünüyor. Bir eşten veya ortaktan ayrılmak sizin için zor olabilir. Bu da devamlı yinelenen görüşmelere ve ayrılıklara neden olacak. Bununla birlikte, yeniden bir araya geldiğiniz her seferinde bu ilişkinin yürümediğini daha da net bir şekilde göreceksiniz. Bunun böyle olduğu şimdiye kadar mantık olarak aklınıza yatmış olsa da, şimdi en sonunda duygusal olarak da kabul etmeye başlayacaksınız. Bu durum, vazgeçme aşamasının gerekli bir parçası olarak görünüyor. Her ne kadar bu dönemde sizden fazla şey talep edilse de, Haziran sonunda bu duygusal bölümü atlattığınızda, kendinizi çok rahatlamış hissedeceksiniz.

Daha gündelik işlere bakacak olursak, Venüs’ün gerileme dönemi önemli bir saç kesimi yaptırmak için iyi bir zaman olarak görülmüyor (erkekler için bile!). Venüs güzellik ve süsü yönettiği için giyim ve mücevhere çok fazla para harcamak için iyi bir zaman değil. Önemli bir parti organize ediyorsanız, 29 Haziran’da Venüs gerilemesini bitirdiğinde yapın. Nikah tarihinizi bu döneme denk getirmemeye dikkat edin - evlilik işleriniz için iyi ve kuvvetli bir Venüs istersiniz, değil mi? Aynı zamanda, şayet isteğe bağlı olarak estetik ameliyat olmayı düşünüyorsanız, bunun da Venüs geri giderken yapılması çok iyi olur.

2014’DE EĞLENCE VE AŞK İÇİN EN İYİ GÜNLERİNİZ!

Takviminizde işaretlemeniz gereken ilk tarih 21 Ocak’ta, Kova burcunda bir Çarşamba günü oluşacak yeniay. Bu yeniayın etkileri o hafta sonunu da kaplayacak. Bu yeniay romantik Neptün’e çok yakın görünecek ve Venüs de sizin yöneticiniz Uranüs’e sokulacak. Arkadaşlarınız sizi birileriyle tanıştırmak isterse, buna izin verin!

6 Şubat’ta ilişkiler evinizde oluşacak dolunay, bir ilişkiyi kaynama noktasına getirecek; bu durum nasıl baktığınıza bağlı olarak iyi de olabilir kötü de. Neptün bazı olaylarda kafaları karıştırabilir.

21 Mart’tan 6 Mayıs’a kadar, Mars’ın bu dönemde gerçek aşk evinizi aydınlatması sayesinde, aşk konusunda en parlak ve uzun dönemlerinizden birini yaşayacaksınız. Şayet bekarsanız ve yeni biriyle karşılaşmayı ümit ediyorsanız, şans sizin yanınızda olacak. Gerçek aşk eviniz beşinci evin yöneticisi Merkür üçüncü kısa mesafe yolculuklar evinize yerleşmiş olacak. Özellikle 21 Mart veya yakınlarında yakın bir yerde yapılacak kısa bir tatil çok iyi bir fikir olur. Baharın ilk gününü neden kutlamayasınız ki?

7-17 Nisan yakınlarında Mars ve Venüs gökyüzünde çok yakın olacaklar. Bu iki kozmik aşık tam bir kavuşum yapmasalar da, yine de yeteri kadar yakın olacaklar. Bu iki gezegen ne zaman birlikte olsalar, gerçek aşkın kıvılcımlarını ateşlerler. Yani bu dönemde yeni birine rastlayabilirsiniz. Birine rastlamak için seyahat etmenize de gerek yok. Sadece dışarıda ve ortalıkta olun.

4 Mayıs’ta haritanızın kariyer kazançlarına hükmeden bölümünde önemli bir tutulma olacak, eğer mümkünse bu tarihte tatilde veya iş gezisinde olmamaya çalışın. Ofiste çok şey oluyor olabilir. Tatile çıkmak yerine, kendi yaşadığınız şehirde ışıltılı ve güzel bir aşk bulma şansını değerlendirin.

17 Haziran’da yeniay romantik ilişkiler evinizde olacak. Gerçek aşk evinizdeki dört gezegen, bu tarihi göze çarpıcı bir hale getirecek, fakat durum biraz karışık. Venüs ve Neptün çok hoş bir şekilde etkileşimdeler. Romantik ilişkiler olağanüstü, neredeyse rüya gibi. Venüs hala geriliyor ve bu da eski bir aşkınızla yeniden birleşmenize sebep olabilir. Sıkıntılı etki Venüs ve Uranüs’ün sert açılarda olmasıyla ilgili dikkatsizce edilmiş bir söz atışmalara neden olabilir!

23 Haziran’dan 10 Ağustos’a kadar Mars Aslan burcunda olacak, en yakın ilişkiniz açısından en zor dönem olabilir. Eşiniz sizin fikirlerinize karşı daha şüpheci olabilir ve olayların sizin istediğiniz şekilde gelişmesine izin vermeye pek yanaşmayabilir. Şayet eşinizin herhangi bir konuda şikayeti varsa, bunu size yansıtacaktır. Bu birkaç hafta içinde yapacağınız en iyi şey uzlaşma ve iyice düşünme olmalı. Böylece aranızda daha derin bir anlayış zemini oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Merkür ve Jüpiter’in kavuştuğu 28 Eylül dört yıldız almaya aday bir gün. Sizinle uyumlu Koç burcunda ve yolculuk evinizde bir dolunay var; beklediğiniz bir yolculuğa hazırlanıyor olabilirsiniz.

Bu noktada - Eylül sonunda - Jüpiter Terazi burcuna geçmiş olacak ve böylece sizin için yılın en iyi bölümü başlayacak.

Kova burcundaki Neptün ve Jüpiter, 29 Kasım’da altın ışınlar saçıyorlar. Bugün 2004’ün en romantik günü olarak benim oyumu alıyor. Aynı zamanda harika başka bir gün olan 26 Kasım’ın da yakınlarına düşüyor. 26 Kasım’da aşk evinizde dolunay var. 29 Kasım’dan önceki ve sonraki beş gün içinde gerçekten olağanüstü romantik günler yaşamaya hazırlıklı olun.

11 Aralık’ta, ümitler ve arzular eviniz olan on birinci evinizdeki yeniay sizi arkadaşlarınızla daha yakın ilişkiler kurmaya ve daha neşeli ve eğlenceli olmaya yöneltecek. Bu evdeki dört gök cismi ile birlikte başarılı olmamanız imkansız. Bir arkadaşınızın tanıştırması sonucu ilginç yeni biri hayatınıza girebilir.

26 Aralık 2014’den, 6 Şubat 2015’e kadar Mars’ı bu aynı arkadaşlık evinde bulabilirsiniz. Bu yıl çevrenizde pek çok yakın arkadaşla sona erecek ve bunların arasında çok özel birinin olma olasılığı da oldukça fazla. Yeni yıl gecesi için bir eşiniz var gibi görünüyor. Mutlu yıllar!

Kova Burcu 2014 Falı. Kova Burcu 2014. 2014 Kova Burcu Fal.