Oğlak Burcu 2014 Falı

Burçlar 2014 Falı Oğlak Burcu

Bu yıl ilişkilerinizi sağlam ve istikrarlı hale getirme arayışınıza yardım edecek olan Satürn, size ilişkilere yepyeni bir gözle bakmanızı sağlayacak elmas çerçeveli özel bir gözlük verecek.

Bu yeni bakış açısına sahip olduktan sonra her şeyin değişmesi kaçınılmaz bir şey. Yeni bakış açınız partnerinizi nasıl gördüğünüzü, daha da önemlisi kendinizi nasıl gördüğünüzü etkileyecek. İnsanlar size farklı davranmaya başlayacak çünkü insanlara bize nasıl davranacaklarını kendimiz öğretiriz.

Artan özgüveniniz ve yeni imajınız evrenin bu yıl size verdiği en değerli hediye olabilir ama bu hediye çabuk ve kolay gelmeyecek. Satürn belli noktalarda kendinizden şüphe etmenize neden olacak. Bir Oğlak olarak eninde sonunda iyi bir sonucun olacağını bildiğinizden çaba sarf etmeye bir itirazınız yok. Değerli hiçbir şeyin bedelsiz elde edilemeyeceğini siz herkesten daha iyi bilirsiniz.

Bu yıl partnerinize ihtiyaçlarınızı daha rahat dile getireceksiniz. Oğlaklar bazen duygularını içine atarlar ama atmamanın en iyisi olduğunu göreceksiniz. Uranüs doğru kelimeleri bulmanıza yardım edecek. Üstelik bu gezegen iletişim evinizde uzun yıllar kalacağından, kalbinizden geçenleri dile getirmekte gittikçe daha iyi olacaksınız. Uranüs aynı zamandan Güneş’inizle de müthiş bir açı yapıyor; bu da Uranüs’ün size sunacağı bilgileri kolayca alacağınız anlamına geliyor. (Özellikle Aralık doğumlu Oğlaklar bu etkiyi hissedecek) İlişkiniz sağlam ve sağlıklıysa, önemli bir anlaşmazlık yoksa Satürn’ün varlığı partnerinizle ilgi bir endişeyi işaret ediyor olabilir.

Satürn sizi çok daha esnek ve bağımsız yapacak. İlişkinizde istediğinizden daha fazla "yük" sizin payınıza düşebilir. Bunun başlıca nedeni partnerinizin ya meşgul ya da maddi sıkıntı içinde olması olabilir. Ya da aynı fikirde olmadığınız konular vardır ve siz aynı frekansı yakalayabilmek için uzlaşmanın ve iletişim kurmanın bir yolunu bulmak zorunda olduğunuzu fark edebilirsiniz.

Satürn genellikle çeşitli sebeplerden dolayı bir ayrılık ya da yalnızlık hissi yaratır ama bu da sizin güç ve dayanıklılığınızı arttırmak içindir. Her ne kadar çoğumuz “ayrılık” kelimesini duyduğumuzda aklımıza ilk gelen şey “geçinememe” olsa da başka unsurlar da olabilir. Eşiniz veya sevgiliniz işi dolayısıyla çok sık seyahat etmek ya da özel bir görev gereği geçici bir süre başka bir yerde yaşamak zorunda olabilir. Gitmesi gereken taraf sizseniz Satürn’ün yıldız haritanızdaki konumu partnerinizin sizi özleyeceğine işaret ediyor. Bu yıl eşinize karşı elinizden geldiğince düşünceli ve ilgili olmaya çalışın.

Bir beraberliğiniz olmasa da bu etkiyi hissedeceksiniz. Örneğin beraber olmak için ayakları yere sağlam basan insanlar arayacaksınız. Çatı katında yaşayıp meşhur olma hayalleri kuran ve bütün gün mısır gevreği yiyen tiplerle vakit kaybetmeyeceksiniz. Satürn’ün etkisiyle değerlerinizi paylaşan, güvenilir ve sorumluluk sahibi birini isteyeceksiniz. İşbirliğine dayalı bir ilişki kurma şansınız var. Bir ilişki ya da bir iş ortaklığı başlatmak için bu yılın en ideal dönemleri Satürn’ün Jüpiter’e uzandığı zamanlar olacak.

Satürn’ün yedinci evinizdeki varlığından bahsettik ama Satürn aynı zamanda Güneş’inizle karşıt açı yapıyor, bu da ilişkinizin yanı sıra başka kaygılara da yol açıyor. Durumu yumuşatacak değilim çünkü bu hiç kolay bir etki değil. Kendinizi her zamankinden daha yorgun, ara sıra üzgün ya da hayatın sunduğu bazı zorluklar karşısında bunalmış hissedebilirsiniz.

Birçok insanın size güveneceği ve sizin de onlara yardım etmek zorunda hissedeceğiniz açık. Sevgili Oğlak, hepimizin hayatında Satürn’ün Güneş’le karşıt açı yaptığı bir dönem olur; sizin döneminiz de şimdi. Sağlığınıza dikkat etmeniz ve vücudunuzu kapasitesinin üzerinde zorlamamanız çok önemli.

17 MAYIS 29 HAZİRAN ARASI, VENÜS GERİLİYOR GÜZELLİK, EĞLENCE, KUTLAMA VE ESTETİK AMELİYATLARINI ERTELEYİN!

Venüs süsleme, eğlence, aşk ve güzelliği yönetir. Venüs’ün gerileme dönemi Venüs’ün dinlendiği ve bizim de onun güçlerinin etkisinden mahrum olduğumuz anlamına gelir. Genellikle bu dönemlerin pek bir heyecanı olmaz ve hayat her zamankinden daha ciddi görünür.

Venüs’ün 17 Mayıs - 29 Haziran arasında ve İkizler burcundaki gerileme döneminde pahalı giysi ve mücevher almamanız, güzellik ve bakım salonlarına yer ayırtmamanız, önemli partiler yardım baloları vermemeniz akıllıca olur. Bu dönem nişanla ve evlenmek için pek uygun değildir. Estetik ameliyat için kesinlikle kötüdür. Bu saydığımız şeyler için gökyüzünde güçlü bir Venüs olmasını tercih etmelisiniz!

YALNIZ MISINIZ? AŞK, DÜŞÜNMENİZİ VE YENİDEN DEĞERLENDİRMENİZİ SAĞLIYOR!

Yalnız Oğlaklar Satürn’ün konumu yüzünden biraz gerilim hissedebilirler ama bu gerilimin uzun vadeli etkileri olumlu olacak. Bir partnerde ne istediğiniz konusunda daha dikkatli ve daha bilinçli görünüyorsunuz. Bu da doğru kişiyi seçmenize yardım edecek.

Aşk ve eğlence için en ideal döneminiz sene başında; Mars’ın gerçek aşkı yöneten beşinci evinizi ziyaret ettiği 3 Şubat 21 Mart arasında. 20 Şubat ve 6 Mart civarı tatil yapmanız için ideal günler. Bu günlerde çıkacağınız bir tatilde aşkı bile bulabilirsiniz.

Yıldız haritanız seyahat açısından olağanüstü şanslı. Öyle görünüyor ki yılın ilk dokuz ayında bütün mutluluğunuz seyahate dayanıyor. Ayrıca Eylül ün ikinci yarısında yapacağınız yolculuklarda aşkı da bulabilirsiniz.

Eklemek isterim ki 3 Şubat - 21 Mart arasında Mars gerçek aşk evinizde olacak ve geçen yıl 15 Mayıs ve 8 Kasım tutulmaları ile harekete geçmiş olan noktaların tam üzerinden geçecek. Geçen yılın o dönemlerinde ele alınan şeyler yeniden gündeme gelecek. Bu yıl dikkat etmeniz gereken günler 28 Şubat ve 13 Mart ve bu tarihlerin öncesi ve sonrasındaki birkaç gün. Bunlar tetiklenecek olan görünmez matematiksel noktalar ve çok güçlü olabilirler.

19 Mayıs’ta gerçek aşk evinizde hoş bir yeniay olacak ama yukarıda da belirttiğim gibi bu dönem Venüs’ün gerileme dönemi. Venüs gerçek aşkı yöneten beşinci evinizin yöneticisidir dolayısıyla bu dönemde eski bir sevgilinizle eski bir aşkı yeniden alevlendirmek isteyebilirsiniz. Ya da beraber olduğunuz kişi, sizin çözümlenip sonuçlandırıldığını sandığınız eski bir konuyu yeniden açabilir.

Yine bu dönemde, 19 Mayıs’ta, Mars Satürn’e yakın bir yörüngede dönüyor olacak. Bu yüzden geçici olarak kendiniz kapana kısılmış ve neyi nasıl çözeceğinizi bilmez bir halde hissedebilirsiniz. Bu yeniay aynı zamanda belli bir ilişki konusunda, şu ya da bu şekilde fikrinizi değiştirmek üzere olduğunuza da işaret ediyor.

JÜPİTER’İN TERAZİ’DEKİ VARLIĞI DİKKAT ÇEKİCİ KARİYER BAŞARILARI GETİRİYOR

2014 sonunda meslek yaşamınızda ileri doğru büyük bir adım atacaksınız. 25 Eylül’de Jüpiter yıldız haritanızın on iki yıldır ziyaret etmediği bir alanına yükselecek ve 25 Ekim 2015’e kadar da orada kalacak. Bu dönemi geçmişteki çabalarınızın ödülü olarak kabul edin. Yeni hedefler koymanızın zamanı geldi; kısa süre içinde eski kariyer hırslarınızın artık sizi tatmin etmediğini göreceksiniz. Tabii eğer yeterince sıkı çalışmadıysanız, işe sürekli geç kakdıysanız, sık sık gitmediyseniz, patronunuza cevap verdiyseniz ya da baştan savma işler teslim ettiyseniz saydığım olumlu şeylerin hiçbiri gerçekleşmeyecek.

Ayrıca yılın bu döneminde Mars’ın yıldız haritanızın üst kısmında bulunması grafiğinizi daha da yükseltecek. Çok yakında herkes adınızı öğrenecek. Sevgili Oğlak, bu dönemi çok ciddiye alın.

KARİYER BAŞARILARI İÇİN YILDIZLI GÜNLER!

Sevgili Oğlak, diğer burçların sadece hayal edebileceği kozmik cephaneye sahipsiniz. Her şey 25 Eylül’de Jüpiter’in bir yıllık bir ziyaret için Terazi burcuna ve meslek başarınızı yöneten onuncu evinize girmesiyle başlıyor. Bir şampanya patlatın! Kutlayacak önemli bir şeyiniz var!

Aynı dönemde kızıl enerji gezegeni Mars da, iki yıldır ilk kez kariyer alanınıza giriyor. Özgeçmişinizi hazırlayın! Mars bu evde 26 Eylül’den 10 Kasım’a kadar yedi hafta süre ile kalacak ve size iş bulmak için altın bir dönem sunacak.

Üstüne üstlük bu muhteşem dönemin tam ortasında 14 Ekim’de bir güneş tutulması olacak. Kariyerinizin havai fişek gibi patlaması gerekir! Ün ve başarı evinizde, hepsi de Terazi burcunda olan beş gök cismi var: Mars, Merkür, Jüpiter, Güneş ve yeniay. Müthiş!

Tutulmaların etkisi bazen tutulma gününden bir ay sonra, yine dört gün öncesi ve sonrasında da görülebilir. Bu yüzden 14 Kasım ve dört gün öncesi ve sonrası arasında gözlerinizi dört açın. Ancak ben yine de etkinin 14 Ekim yakınlarında görüleceğini hissediyorum. Başarıya hazırlanın!

BU YIL KİLO VERMEYİ UMUYOR MUSUNUZ?

Satürn’ün zıt burcunuz Yengeç’teki varlığı sayesinde kolayca kilo verebilirsiniz. Böyle bir isteğiniz varsa yeni rejiminize ve egzersiz programınıza hemen başlamalısınız.

Burcunuzun erken döneminde, Aralık’ta doğduysanız Satürn’ün ışınlarını diğerlerinden önce hissedecek ve ilk kilo verenlerden olacaksınız. Ancak dikkatli olun: Satürn’ün hiçbir işi acele değildir. Bir haftada beş kilo vermeyi beklemeyin. Satürn her şeyi yavaş yavaş, istikrarlı ve mantıklı yaptığınızı görmek ister. Satürn’ün bugünden 2015 Temmuz’unun ortasına kadar bu ziyaretinden bütün Oğlaklar faydalanacak.

Bu yıl bir egzersiz programın başlamanız için uygun birkaç tarih var. Mars’ın sağlığınızı yöneten altıncı evinizde bulunduğu dönem başlamak için ideal. Enerji seviyeniz yüksek olacak. Mars sağlık alanınızı 21 Mart - 7 Mayıs arasında ziyaret edecek.

17 Haziran’da sağlığınızı yöneten altıncı evinizde bir yeniay olacak, dolayısıyla egzersiz programınıza başlamanız için çok iyi bir zaman. Yeniayları değerlendirirken şuna dikkat edin: her zaman yeniayda fiziksel hareketliliği arttırın, kalorileri azaltmak için iki hafta bekleyip, dolunaydan üç ya da dört gün sonra başlayın (bu dolunayın tarihi 2 Temmuz).

Rejime asla dolunaydan önce başlamayın, daima dolunayın oluşmasını ve biraz küçülmesini bekleyin. İşe yarayacaktır! Bir deneyin!

Biraz da sağlıktan bahsedelim. Diş sağlığınızla ilgili sorunlarınız olabilir; sık sık kontrol ettirmenizde ve temizliğe gitmenizde fayda var. Genel bir sağlık kontrolü için randevu alın. Gözlerinizi ve kolesterolünüzü kontrol ettirmeyi özellikle ihmal etmeyin. Satürn Terazi burcunda, bu yüzden bayan Oğlakların bir mamogram yaptırması iyi olabilir. Yaşça daha olgun okuyucular bir kemik taraması yaptırabilirler (Satürn kemik ve dişleri yönetir). Sindirim sorunu, yeme bozukluğu, deri döküntüleri ve olağandışı benlere karşı dikkatli olun (Oğlak deriyi; Yengeç mide ve göğüsleri yönetir.)

Sağlığınızı korumak için mantıklı adımlar atarsanız endişelenmeniz için bir sebep de olmaz.

Oğlak Burcu 2014 Falı. Oğlak Burcu 2014. 2014 Oğlak Burcu Fal.