Terazi Burcu 2014 Falı

Burçlar 2014 Falı Terazi Burcu

24 Eylül'e kadar talih ve mutluluk gezegeni Jüpiter on ikinci evinizde olacak; bu sizin açınızdan göze çarpmayan, ama güçlü bir konum. Biraz yalnız kalmanız ve yaratıcı fikirler üretmeniz için tek kelimeyle müthiş bir dönem. Terazi genellikle yalnız kalmayı seven bir burç değildir ama ara sıra genellemelerin dışına çıkmaya değer. Sevgili Terazi, sosyal yaşamdan uzaklaşıp sanatsal projelere yoğunlaşmaya karar vermeniz için arkanızda büyük bir gezegensel destek var.

Bu dönemde yeteneklerinizi geliştirirseniz -ki Neptün’ün beşinci evinizdeki varlığı size ihtiyacınız olan bütün ilhamı sağlayacaktır- Kasım sonunda Jüpiter ve Neptün hoş bir titreşim alışverişine girdiğinde bunun faydalarını görmek için mükemmel bir pozisyonda olacaksınız.

Kendinize ayıracağınız zaman düşünceleriniz, hayalleriniz, genel anlamda yeni bir yol çizmeniz açısından çok değerli olacaktır. Yılın ilerleyen dönemlerinde bazı nüfuzlu insanlar size hedeflerinizi sorabilir ve size yardım etmek isteyebilir. Bu noktada inançla verebileceğiniz bir cevaba ihtiyacınız olacak. Bir kez yolunuzu çizdikten sonra büyük adamlardan tavsiye ve yardım istemekten hiç çekinmeyin.

2014’ün ilk dokuz ayında kendinizle ilgili bir çok şey keşfedeceksiniz. Bunu ya yaratıcılığınıza odaklanarak ya da meditasyon, dua ya da sessiz kendi başınıza kalıp düşünerek yapacağınız bu pozisyonu on iki yıllık bir döngünün sonuna ve Eylül’de başlayacak yeni döngüye hazırlık yapmaya işaret ediyor. 2014’ün son dört ayında ve 2015’te vereceğiniz kararlar takip eden on yılınızı belirleyecek; bu çok önemli! Buna hazırlık olarak elinizdeki proje yığınlarından ve enerjinizi sömüren insanlardan kurtulmak isteyebilirsiniz.

Bu dönemde başkalarına karşı şefkat ve hassasiyetiniz artacak. Bir hayır kurumuna yardım etmeye karar verebilirsiniz. Balık burcunun yönettiği on ikinci ev insan deneyiminin evrenselliğini ve geçmişleri ne olursa olsun başkalarını kabul edebilmeyi öğretir. Bolluk gezegeni Jüpiter sizi vermeye, başkalarıyla paylaşmaya ve bu dünyada bir iz bırakmaya teşvik edecek. 2014 başlarken bakışlarınız dışarıya, başkalarına yardım etmeye yönelecek. Eğer zamanınız kısıtlıysa birebir yardımda da bulunabilirsiniz; örneğin bir görme engelliye kitap okuyabilir ya da düzenli olarak kan bağışında bulunabilirsiniz.

Bu dönem aynı zamanda sezgilerinizi de güçlendirecek. Terazi genellikle önsezileriyle hareket etmekten bir parça rahatsız olan, analitik bir burçtur. Yılın ilk dokuz ayında analitik olmaya devam etmenizde fayda var çünkü evren yeni alanlara yönelmenize yardım edecek. Jüpiter sizi yeteneklerinizi boşa harcayacak projelerden veya sevginizi hak etmeyen sevgililere güvenmekten koruyacak. Zaman zaman aklınız ve sezginiz çelişen mesajlar gönderebilir. Siz içinizden gelen o sesi dinleyen, ileride sezgilerinizin başından beri haklı olduğunu göreceksiniz.

TUTULMALAR AŞK HAYATINIZI OLUMLU ETKİLEYECEK!

Geçen yıl özel yaşamınıza zaman ayırmakta zorlandınız. Bu yıl çok farklı zira hayatınızın birçok alanında düzelmeler var. İlişki alanınızı etkileyecek olan iki güneş tutulması, biri 19 Nisan (Koç burcunda) ve diğeri 14 Ekim (Terazi burcunda), özel yaşamınızın daha iyi olacağına işaret ediyor. Bunlara benzer son tutulma serisi 1995-1996’da gerçekleşmişti ancak 1985-1986’da ki seri bu yılkine daha çok benziyor.

Bu tutulmalar, yankısı hayatınızda bir süre daha devam edecek olan önemli bir temanın başlangıcını temsil ediyor. Yine bu tutulmalar kendinizi keşfetmeniz ve geliştirmeniz için muazzam bir atmosfer sağlayacak. Tutulmalar açtıkları kadar çok kapıyı da kapatır. Tutulma dönemlerinde genellikle zor seçimler yapmamız gerekir ama evren bunu ilerlememizi sağlamak için yapar.

Bu iki tutulmanın hayatınızda yeni bir sayfa açacağına şüphe yok. Neyse ki her ikisi de yeniayla birlikte oluşan dolayısıyla sonları değil başlangıçları gösteren tutulmalar. Bir flörtünüz yoksa şaşırtıcı bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bir ilişkiniz varsa ilişkinizde büyük olasılıkla iyi yönde değişiklikler olabilir.

Örneğin birlikte olduğunuz kişi aniden daha ciddi bir bağlılık istemeye başlayabilir. Onunla bir bağlılığa hazır ya da emin değilseniz yeni fırsatlara açık olabilmek için (böyle bir şey planlamadığınız halde) ondan ayrılabilirsiniz.

19 Nisan tutulması ortaklıklar ve evlilik alanınıza geliyor; büyük olasılıkla ilişkiler açısından kritik bir dönem olacaktır. Tutulma sırasında yönetici gezegeniniz Venüs, Mars'a öpüşme mesafesi kadar yakın olacak ki, bu da ateşli bir etki demektir. Ancak Uranüs’ün huysuzluğu üzerinde ve sevgilinizle tartışmanıza neden olabilir. Uranüs aşk evinizin yöneticisi, bu yüzden ilişkilerinizi mümkün olduğunca dengede tutmaya çalışın. Dinleyin ama hemen tepki vermeyin çünkü eli kulağında bazı haberler olabilir.

Aşkı arıyorsanız 21 Ocak ta kesinlikle dışarıda otun. Gerçek aşk evinizdeki yeniay şaşırtıcı bir tanışmaya ya da uzun süredir beklenen bir hamileliğe işaret ediyor olabilir. Yeniaylar iki hafta süren bir enerji dalgasıyla gelirler ama enerjinin en güçlü hissedildiği günler yeniayın çıktığı 21 Ocak çevresinde yoğunlaşacaktır.

KARİYERİNİZ YÜKSELİŞE GEÇİYOR EN İYİ OFİSE GÖZ DİKİN!

2014’e başlarken şevk ve hırs dolu olacaksınız. Bu dikkate değer bir gelişme çünkü zor ve bazen de hiç karşılık görmediğiniz bir iş yılından çıktınız; sürekli bir yoğunluğa rağmen terfi ya da zam alamadığınız için hayal kırıklığına uğradığınız bir dönemdi. Ama önemli değil çünkü şirketinizdeki birkaç üst düzey kişiyi etkilediniz, sadece siz bunun farkında değildiniz. Bu yıl geçen yıla göre farklı; hem daha güçlü geri bilgi alacak hem de kendinizi gösterebilmek için daha çok fırsat bulacaksınız.

Haziran 2013’te olgunluk ve sorumluluğu yöneten gezegen Satürn, kariyer, ün ve başarıyı yöneten onuncu evinize iki yıllık bir ziyaret için geldi. Satürn 29 yıldır ilk kez yıldız haritanızın bu alanını ziyaret ediyor. Bu gezegen daha güçlü ve daha akıllı olmanızı sağlamak için, Temmuz 2015’de kozmik görev turu sona erene dek sizi sınayacak, meydan okuyacak ve esnetecek. Bu dönem içinde çok daha iyi, büyük olasılıkla gerçek güç ve yetkiye sahip bir pozisyonla ödüllendirileceksiniz. Tebrikler Sevgili Terazi!

SAĞLIK AÇISINDAN PARLAK BİR DÖNEM ANCAK TERAZİ’DEKİ JÜPİTER KİLO ALMANIZA SEBEP OLABİLİR!

Jüpiter 2014’ün ilk dokuz ayını bilinç altınızı yöneten on ikinci evinizde geçirecek. Uzun süredir devam eden bir sorununuz varsa bu yıl uzman bir danışmana gitmek için ideal. Acınızı sessizce çekmek zorunda değilsiniz!

On ikinci ev aynı zamanda fiziksel bedenimizi iyileştirme ve onarma çabalarımızı da yönetir, buna madde bağımlılığından kurtulma ve fiziksel tedavi de dahildir. Kendinizi iyi hissetmek için yardıma ihtiyacınız varsa şimdi o yardımı almanın tam zamanı!

Ciddi ama nispeten yeni bir sağlık sorununuz ya da kronik bir rahatsızlığınız varsa Jüpiter’in Eylül sonunda Terazi burcuna gelişiyle umutlarınız artabilir. Rahatsızlığınızın çaresi olmadığını düşünmeyin çünkü çare bulabilirsiniz. Hayatınızı değiştirebilecek yeni bir tedavi ya da teknoloji veya buluşun olup olmadığını öğrenmek için bir uzmandan randevu alın.

Bunların yanı sıra Jüpiter’in, Terazi’deki varlığı sosyal hayatı destekleyen, geliştiren bir etkidir. Dolayısıyla yiyecek (özellikle bol yağlı şekerli lezzetli yiyecekler) hep elinizin altında olacaktır. Bu dönemde sadece hareketli bir sosyal hayatla değil her tür yiyeceği yemekle de meşgul olacaksınız ve bu da farkına bile varmadan bir iki kilo almanıza yol açabilir.

Ama size iyi bir haberim var 25 Eylül 2014'ten, 25 Kasım 2015’e kadar sürecek olan bu altın Jüpiter döneminizde düzenli egzersiz yaparak bu olumsuz etkiyi yenebilirsiniz.

STRESE BAĞLI RAHATSIZLIKLAR OLABİLİR SAKİNLEŞMENİN YOLLARINI BULUN!

Yıldız haritanıza baktığımda en önemli sorununuzun sinirsel gerginlik olduğunu görüyorum. Uranüs elektriğin gezegenidir, bu yüzden zaman zaman bu titreşimi hissedebilirsiniz ve sebep de büyük ihtimalle iş yerinizdeki baskılar olacaktır. Kafein tüketiminizi kesmeniz ya da en azından azaltmanız iyi bir fikir olabilir. Hatta sağlık ve bakım merkezine düzenli gitmek sizin için bir lüks değil ihtiyaç haline gelebilir. Birkaç kokulu mum alın ve günün sonunda kendinizi onların sıcak atmosferiyle rahatlatın. Bedeninizi ve ruhunuzu beslemek ve tazelemek için elinizden gelen her şeyi yapın.

Terazi Burcu 2014 Falı. Terazi Burcu 2014. 2014 Terazi Burcu Fal.