Yay Burcu 2014 Falı

Burçlar 2014 Falı Yay Burcu

Şans ve büyümeyi simgeleyen Jüpiter, Ağustos 2013’de, şöhret ve şerefi temsil eden onuncu evinize girdi. Bu çok mutlu bir haber, çünkü size ödül alma döneminin başladığını ve bu sürenin 24 Eylül 2014 tarihine kadar süreceğini müjdeliyor.

Mesleki deneyimleriniz, öğreniminiz, yoğun çalışmanız ve ihtiraslarınızın hepsi nefis bir kariyer paketinin içinde toplanarak sizi özel bir yere ulaştıracak. Geçmişte ne kadar çok çalıştınızsa karşılığını da o kadar fazla alacaksınız. Etkin kişiler size yeni kapılar açacağından onlardan nasıl bir yardım almanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Bu özel dönemde gerçek otoriteye kavuşacak bir pozisyona gelebilir, etrafınızdakilerin size farklı gözlerle bakmasını sağlayabilirsiniz.

On iki yıldır, kariyerinizle ilgili bu kadar muhteşem bir kozmik yardım almıyorsunuz. Bu eğilim başladığında kararlı olmalısınız. İş teklifleri yağmaya başlarken, karşı teklifte bulunmaya veya uzun düşünmeye pek vaktiniz olmayabilir. İşinizde yükselme, yeni bir işe geçme ya da bambaşka bir mesleğe başlamak için ideal koşullar oluşuyor. Bu dönem, eğer okuldan yeni mezun olduysanız çalışma hayatına girmeniz için çok uygun görünüyor.

Jüpiter Başak burcunda olacağından yeni göreviniz kitap veya dergi yayıncılığı, araştırma, halkla ilişkiler, pazarlama, muhasebe, bilgisayar yazılımı, hastabakıcılık, tıp, hastane teknolojileri, beslenme, sağlık ve güzellik merkezi gibi içeriğinde detaycılık, organizasyon, temizlik, el becerisi ve iletişim ustalığı gerektiren her türlü meslek dalında olabilir. Jüpiter’in bu yeni konumu, işinizde pratik olmanız ve sonuca odaklanmanız gerektiğini vurguluyor.

Eğer çalışmıyorsanız, topluma fayda sağlayabilmek için gönüllü olarak part-time görev alabilirsiniz, böylece liderlik becerilerinizi geliştirebilir, başkalarını ortak bir amaca özendirebilirsiniz. Hala okuyorsanız, öğrenci başkanlığına veya spor takımı kaptanlığına aday olabilir ya da okul tiyatrosunda başrol oynayabilirsiniz.

KARİYERİNİZDEKİ BAŞARI BEKLEDİĞİNİZİN ÇOK ÜZERİNDE!

Güneş, Jüpiter ile her yıl bir gün buluşur ve o gün genelde şans ve mutluluk patlaması getirir. 2014 yılında Güneş ile Jüpiter, 21 Eylül'de mesleki ilerlemeyi temsil eden onuncu evinizde buluşacaklar. Takviminizde bugüne kocaman bir işaret koyun. Bir gün önce yani 20 Eylül gününde de şanslı olabilirsiniz. Bu tarih, daha önce bahsettiğimiz yeniayın etkilediği iki haftalık dönem içine de denk geldiği için daha da büyük anlam taşıyor ve başarılı olacağınızı onaylıyor.

Ama bekleyin! Dahası da var! 28 Eylül’de Merkür, Jüpiter ile buluşacak; bu olay yılda bir kez olur. Merkür, kariyerinizi temsil eden onuncu evinizin yöneticisidir. Gökler sıkı çalışmalarınızın karşılığı olan ödülü size vermeye kararlılar. Bu da bir başka iyi gün! Bir arkadaşınız bugün size bir konuda aracılık yaparak çok yardımcı olabilir.

Merkür ayrıca ortaklığı temsil eden yedinci evinizin de yöneticisidir. Eğer bir ortaklık anlaşması yapıyorsanız veya kendinize bir temsilci arıyorsanız, bu tarih bu tip anlaşmaları yapmak için ideal.

ZAYIFLAMAYA, ZİNDE VE SAĞLIKLI OLMAYA MI ÇALIŞIYORSUNUZ?

2014 yılında, fitness programına başlamak için birkaç uygun tarih var. Yılbaşı ile birlikte yeni bir programa başlamak yerine (bu dönemde hiçbir gezegen yardımcı konumda bulunmayacak), Şubat ayında bu programa başlamanızda fayda var. Bu dönemde enerjik Mars sizi bütünüyle destekleyecek. Bu zaman dilimi 3 Şubat ile 21 Mart arasına denk geliyor.

Bu süre içinde makul ölçülerde yemek yemeye çalışın yağ ve şeker tüketiminizi azaltın, ama bunları yaparken kendinizi aç bırakmayın. Mars bu dönemde daha aktif olmanızı isteyecektir onun için doktorunuzun onayıyla aletli jimnastiğe ve işin içinde -demir madeninin yöneticisi- Mars olduğu için ağırlık kaldırmaya başlayabilirsiniz.

6 Şubat dolunayı ve dört gün sonrası aldığınız kalorileri azaltmaya başlayın. Dolunay küçülürken kilo vermeye başlayabilirsiniz. Bu kilo vermek için en iyi zamandır. Aklınızda sağlınızı ilgilendiren bir konu varsa ve kontrol ettirmeyi düşünüyorsanız, 19 Mayıs’ta yeniayın sağlığı temsil eden altıncı evinizde doğduğu gün, böyle bir muayene için gayet uygun. Sağlık sektörünüzün yöneticisi Venüs bu tarihlerde geriliyor olacağından (17 Mayıs - 29 Haziran arası), sağlığınızla ilgili ertelediğiniz her türlü işlemi yaptırmak için iyi bir dönem, estetikle alakalı olan işlemler hariç.

28 Ekimde ki dolunay ay tutulması, bir sağlık sorununu ortaya çıkarabilir. Dayanıklılığınız zayıflıyor olabilir, kendinize bu dönemde dikkat edin. Küçük bir operasyon geçirmek veya tahlil yaptırmak için uygun bir zaman. Eylül ayında grip aşısı olabilirsiniz (etkisi birkaç hafta içinde başlar), böylece bu ay tutulmasına hazırlıklı girebilirsiniz.

Şubat ayında egzersiz programına başlamadıysanız, 28 Ekim’deki tutulmadan hemen sonra da başlamaya uygun bir başka dönem olarak görünüyor. Tekrar ediyorum, eğer diyete başlayacaksanız tutulmadan birkaç gün sonra başlamanız iyi sonuç almanızı sağlayabilir. Mesela 1 Kasım gibi başlayabilirsiniz.

YENİDEN AŞIK OLMA ZAMANI!

Geçen iki yıl içinde, ilişkilerinizde yaşadığınız zorluklar nedeniyle bir süre duygusal ilişkilerden uzak durma ihtiyacı hissetiniz. Eğer duygusal ilişkiye girmeye kendinizi tekrar hazır hissediyorsanız, yeni yılın ilk dakikaları ile birlikte koşullar çok uygun görünüyor.

Tam olarak bu dönem 16 Aralık 2013’de başlayarak 3 Şubat 2014’e kadar devam ediyor. Bu altın dönemde biriyle tanışırsanız ilişkiniz uzun süreli ve mutlu olabilir.

14 Şubat Sevgililer gününde Ay, Yay burcuna süzülecek ve sizi diğer burçlardan daha fazla kayıracak. Sevgililer için gerçekten güzel bir gün.

Yılbaşı civarlarında yeni biriyle tanışmazsanız, Mart ve Nisan’daki yeniaylarda önünüze büyük fırsatlar çıkabilir. Aralarında 28 gün olan bu iki yeniay gerçek aşk evinize düşüyor. Bu hemen hemen hiç olmayacak bir şey! 20 Mart’ta olacak olan birinci yeniay Kasım doğumlu Yayları etkileyecek. Bu yeniay ilkbaharın birinci gününe denk geliyor, ne kadar uygun! Dışarılarda dolaşıp yeni insanlarla tanışmaya açık olun.

19 Nisan’da doğacak olan ikinci yeniayla birlikte pozitif ve ışıltılı bir güneş tutulması meydana geliyor. Güneş tutulması üç yeniayın toplam enerjisine sahiptir. Bu tutulma tüm Yayları ama özellikle burcun sonuna doğru doğanları yani doğum günü 20 Aralık civarında olanları etkileyecek.

Venüs ve Mars, Zodyak’ın aşık gezegenleridir ve ne zaman birlikte olsalar heyecan verici sonuçlar doğmasına sebep olurlar. Nisan ayı boyunca ve Mayıs’ın ilk haftası, Mars yakın bir şekilde Venüs’ü takip ederek ister bekar olun ister beraberliğiniz olsun, aşk hayatınızda olağanüstü olaylar yaşamanıza neden olacak.

Nisan ayının ilk haftasında olayların çok hızlı gelişmesi sizi biraz ürkütebilir. Mayıs ortasında Venüs —iki yılda bir— geri gitmeye başladığı zaman ilişkinin bu hızlı gidişatını frenleyip, size düşünebilmeniz için birkaç hafta zaman verecek.

Venüs aşkı, güzelliği, süsü ve bazı maddi konuları yönetir. Venüs’ün gerilemesi sırasında bazı gönül meselelerini durup gözden geçirmek gayet doğaldır. Bu dönemde gezegenin iyi etkileri gizlenir ve bu durum her burcu aynı şekilde etkiler. Venüs gerilerken değerli mücevher veya kıyafet almayın ve pahalı güzellik bakımları yaptırmayın. Bu dönemin, aynı zamanda nişanlanmak ve evlenmek içinde kötü bir zaman olduğu kabul edilir Bu dönemde herhangi bir estetik ameliyat yaptırmayın.

PARA KONULARINA DİKKAT!

Bize hayat hakkında dersler veren Satürn, 2013 yılının Haziran ayında ortak gelirleri temsil eden sekizinci evinize girdi. Bu dönem nadir görünen iki yıllık bir süreç olarak görünüyor. Satürn, 2014 yılının tümü ve 2015 yılının Temmuz ayına kadar bu evinizde kalacak. Satürn, Yay burcunun sekizinci evine yirmi dokuz yıldır gelmiyordu.

Bugünden başlayarak Temmuz 2015’e kadar her türlü ortak parasal kararların içinde bulunmalısınız. Mesela, eğer evleniyorsanız eşinizin para harcama ve biriktirme tarzını anlamalısınız veya muhasebeciniz sizin adınıza bazı maddi konularda karar aldıysa bu kararları gözden geçirmelisiniz.

Aşağıda, Satürn’ün ziyareti sırasında karşılaşabileceğiniz bir çok senaryo vereceğim, tabii ki bunlardan sadece biri veya ikisi size uyacaktır. Böylece çıkabilecek bazı problemlere önlem almanız kolaylaşabilir.

Vergiyle alakalı sorunlar çıkabilir. Vergilerinizi zamanında ödeyemeseniz bile beyanlarını zamanında yapınız. Eğer eşinizden ayrıldıysanız bile ortak mülklerin vergilerinden hala sorumlu olabilirsiniz. Kafanızda net olmayan vergi konularını bir vergi danışmanı ile görüşün. Geçmişte, Satürn sekizinci evlerini ziyaret ettiği dönemlerde bazılarının vergi denetimleriyle karşılaştıkları görülmüştür. Tüm kayıt ve makbuzlarınızı tam olarak saklayın ve olası bir duruma karşı hazırlıklı olun.

Bu dönemde kredi kartı ödemeleriniz konusunda da dikkatli olmalısınız. Kredi kart ekstrelerinizi ve banka hesaplarınızı iyi kontrol edin, herhangi bir sahtekarlığa kurban olmayın. Ödemelerinizi zamanında yapıp ek ceza ve faiz ödemeleri ile karşılaşmayın. Bu yıl kredi kullanacaksanız ihtiyacınızdan fazlasını kullanmamaya bakın çünkü Satürn’ün bu konumu, krediyi geri ödemenizin tahmininizden daha uzun sürebileceğini belirtiyor olabilir.

Kariyerinizde maaşla çalışmak prim veya komisyonla çalışmaktan daha uygun gelebilir. Ancak yeni işyerinizdeki ikramiye ve diğer sosyal haklar az olabilir. Yeni bir işe başvuracaksanız bu konuları göz önünde bulundurarak isteyeceğiniz maaşı kaybedeceğiniz sosyal haklar farkını düşünerek isteyin.

Son olarak, eğer kendi işiniz varsa tek bir müşteriye bağlanmayın. Bunun yerine birçok müşteriye açılarak gelirinizi dengelemeye çalışın. İyi soruşturmadan kimseye krediyle satış yapmayın.

EVİNİZ VE YAŞAM TARZINIZ —BÜYÜK OLASILIKLA KÖKTEN— DEĞİŞECEK!

Aynı şehir içinde, başka bir şehre veya başka bir ülkeye taşınmaya karar vermiş ya da karar verme aşamasında olabilirsiniz. Yaşam koşullarınızda yapmayı düşündüğünüz değişiklik sizi korkutsa bile, içgüdülerinize güvenmenin ve risk almanın zamanı gelmiş olabilir.

Örneğin başka bir ülkede okumak ve araştırma yapmak gibi bir öğrenim imkanını değerlendirmek için taşınıyor olabilirsiniz. Veya az bulunacak bir iş imkanı sizi taşınmaya zorluyor olabilir. Diğer Yaylar için bu taşınma, duygusal bir ilişkinin bitişinden sonra taze bir başlangıcı simgeleyebilir. Uranüs hep bağımsızlığa yönlendirdiği için taşınıp kendi başınıza ayakta durabileceğinizi gösterecek olabilirsiniz.

Evinizin içini yeniliyorsanız, titiz olun ve her anlaşmayı yazılı olarak yapın. Harcamalarınız bütçenizin üzerine çıkabilir. Eğer bir müteahhitle çalışıyorsanız, sizin onayınız olmadan planlanan bütçenin dışında bir kuruş bile fazla harcamamasını tembihleyiniz.

Son olarak, Uranüs teknoloji ve elektriği simgelediğinden, gelecek yıllarda evinizdeki elektrik tesisatının, kullandığınız her aletin gücünü kaldırabileceğine emin olmalısınız. Sigortalara aşırı yük bindirmek yangına sebep olabilir! Eğer eski bir ev alıyorsanız, kesinlikle elektrik tesisatını elden geçirmeniz gerekir.

Yay Burcu 2014 Falı. Yay Burcu 2014. 2014 Yay Burcu Fal.