Yengeç Burcu 2014 Falı

Burçlar 2014 Falı Yengeç Burcu

Yengeç burcundaki Satürn’ün dünyaya bakış açınızı değiştireceğine hiç kuşku yok. Eğer şimdiye kadar günü gününe yaşamaktan memnun idiyseniz bile, Satürn size istikrar ve kök salma isteği getirecek. Bu yaklaşım yaptığınız her şeye sızacak; kariyer, para, aşk yaşamı, aile konularını, nerede yaşamak istediğiniz gibi yaşam biçiminizle ilgili kararlarınızı etkileyecek. Satürn uzun vadeli ve başarması zor hedeflere odaklandığınız takdirde, küçük hedeflerde elde ettiğinizden çok daha fazla şey başaracağınızı gösterecek. Belirli özverilerde bulunmanız gerekebilir ama eğer kaynaklarınızı doğru kullanırsanız hedeflerinizde başarılı olacaksınız.

Satürn her çeşit kural ve düzenlemelere hükmeder, ve eğer çizgiyi geçmeye niyet ederseniz, sizi en küçük kural ihlali için bile cezalandırabilir. Satürn müşfik ve yumuşak olmayabilir ama iyi sonuçlar alır. Bazı kişilerin bunu anlaması için kuvvetli bir uyarıya gereksinimi olsa da, Satürn hiçbir zaman başa çıkabileceğinizden fazlasını vermeyecektir.

Satürn dönemleri genellikle önemli yeni bir bağlılığın başlangıcına denk gelir. Yeni bir iş kurabilir, evlenebilir, çocuk sahibi olabilir, yeni bir kitap yayınlayabilir veya yüksek lisans derecesi alabilirsiniz. Bu dönemi kendinizi keşfetme yolunda serüven dolu bir yolculuk olarak görün. Eğer zorluklarla dürüstçe ve kararlı bir şekilde uğraşırsanız, Satürn’ün ziyareti Temmuz 2015’de sona erdiğinde, gerçek bir güç haline geleceksiniz.

Tüm Yengeçler Satürn’ü bir şekilde hissedecek olsalar bile, 27 Haziranla 19 Temmuz arasında doğan Yengeçler Satürn’ün etkisini en çok 2014’de hissedecekler. Satürn Yengeç burcuna Haziran 2013’de girdiğinden beri, yeni sorumluluklarına kendinizi alıştırmak için altı ayınız oldu. Şu anda ileride neler olabileceğiyle ilgili sezgilerinize güvenebilirsiniz.

EV, AİLE, GAYRİMENKULLER VE AİLE İLİŞKİLERİ BİR YILDAN FAZLA BİR ZAMAN PARILDAYACAK!

Yengeç, haritanın ev ve aileye ait bölümüne hükmeder. Sizin mutluluğunuz için güvenli ve uyumlu bir aile yaşamı şarttır. Burcunuzu simgeleyen “Yengeç” evini sırtında taşır; yaşam fazla zor geldiğinde kabuğunu başına çeker ve kendi içine kapanarak tekrar dünyaya dönmek için doğru zamanı bekler.

Sizin burcunuz evinizi ve aile yaşamınızı varlığınızın en önemli nedeni haline getirmek için büyük çabalar göstermesiyle tanınır. Eğer ailenizle iyi geçinemiyorsanız veya ortam karmakarışık ve rahatsız ediciyse, “Yengeç” kendini sakatlanmış hisseder ve işlevini göremez. Eski çağlardaki astrologların yazdıklarına göre, horoskop çemberinin alt bölümü yıldız haritasının temelidir ve şayet güvenli değilse tüm çemberin dengesi bozulur ve tüm bir yaşam çökme tehlikesinde olur.

İşte bu yüzden, 2014 bu kadar öne çıkan bir yıl! İyi haberler ve önemli gelişmeler getiren mucize gezegen Jüpiter, 24 Eylül 2014’de Terazi burcuna ve -haritada Yengeç’in hükmettiği bölümle ilgili- dördüncü eve girecek ve orada on üç görkemli ay kalacak.

2014’ün son çeyreği yeni bir gayrimenkul almak ve satmak veya şu anki evinizi yenilemek için muhteşem bir zaman olacak. Ev kiralamayı düşünüyorsanız da, şans yüzünüze gülecek. Bol ışıklı, büyük dolapları ve manzarası olan büyük ve güzel bir ev arayın. Mükemmelden olmayan bir yere razı olmayın. Borç almanız veya ailenizden öğüt almanız gerekirse bunun için çok uygun bir zaman. Şayet onlarla iyi geçinemiyorsanız, Jüpiter ilişkinizi tekrar yoluna koymanız için size yardım edecek. Eylül ortalarında veya Ekim’de annenize veya babanıza zeytin dalı uzatırsanız, bunu yapmak için en uygun zamanı seçmiş olursunuz.

Soy ağacınızı araştırmak için de çok uygun bir zamandasınız (Yengeç burcuna çok uygun bir hobi) Jüpiter’in pozisyonu size yardımcı olacaktır. Araştırmalarınıza yılın ilk günlerinde başlayın, çünkü Eylül veya Ekim’e gelindiğinde önemli bir gelişmeyle karşılaşabilirsiniz.

SAĞLIĞINIZI KORUYUN!

Satürn’ün Yengeç burcunu ziyareti sırasında sağlığınızı korumanız gerekecek. Satürn canlılığınızı kurutabilir. Doğru şeyler yemeğe ve yeterli uyku almaya dikkat edin. Satürn bazen hiçbir neden yokken kendimizi yorgun hissetmemize neden olabilir. Tıbbi kontrollerinize zaman ayırmaya dikkat edin. Bu yıl grip aşısı olmak için de kritik bir yıl, aşının sisteminizde aktif hale gelmesi için bir ay geçmesi gerektiğini de unutmayın. Diğer hassas bölgeler ise kemikleriniz, dişleriniz ( Satürn kalsiyum tüketir) ve mideniz. Yengeç’in üst sindirim sistemine hükmetmesinden dolayı beslenme bozuklukları da bir sorun haline gelebilir.

İlk zamanlar Satürn’ü sevmeyebilirsiniz. Askerlikte şafak vaktinde kalkmanızı, üç kilometre koşmanızı ve kahvaltıdan önce şnav çekmenizi isteyen çavuşa benzediğini düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, eğer Satürn’le birlikte çalışırsanız, şimdiye kadar hiç olmadığınız kadar sağlıklı olacaksınız. Şayet 21 Haziran - 27 Haziran arasında doğduysanız, Satürn’ün en güç etkilerini 2013’ün ikinci yarısında yaşadınız; eğer 8 Temmuz - 19 Temmuz arasında doğduysanız 2014’ün ikinci yarısında çok dikkatli olmaya devam etmelisiniz. (6 ve 7 Temmuz’da doğum günü olanlar Satürn’ü en çok Haziran, Temmuz ve Ağustos 2014’te hissedecekler.)

Eğer doğum gününüz 19 Temmuz’la, 22 Temmuz arasındaysa, Satürn doğum günü Güneş’inizin derecelerine yaklaşsa bile, doğum günü Güneş’inizi 2015’in ilk yarısında ziyaret edecek. O zamana kadar ideal formunuza girmek için pek çok zamanınız olacak.

KİLO VERMEK BU YIL HER ZAMANKİNDEN DAHA KOLAY OLACAK.

Kilo vermek istiyorsanız, Satürn’ün burcunuza yapacağı ziyaret inatçı kilolardan kurtulmanıza olanak sağlayacak.

Zayıflama programınızı bu kiloları sağlam ve düzenli bir şekilde verecek şekilde ayarlayın. Bu dönemde zindeliğinizin her zamankine göre çok düşük ve sorumluluklarınızın da çok yüksek olması işleri zorlaştırabilir. Şayet kilo vermek istiyorsanız stresten kurtulmak için egzersiz yapmaya zaman ayırmanız çok önemli.

Her türlü egzersiz ve fitness programına her zaman yeniayla başlamaya özen gösterin. Fiziksel veriminizin seviyesine odaklanın ama başlangıçta aldığınız kalorileri azaltmayın. Bir zaman çalıştıktan sonra, dolunaydan sonra aklı başında bir diyet yapmaya başlayabilirsiniz.

KARİYERİNİZİ KONTROL ALTINA ALIN!

2014 kariyeriniz söz konusu olduğunda büyük bir heyecanla başlıyor. Ocak ayında yılın en uzun ve sağlam kariyer gelişimini yaşayacaksınız. (Daha kesin olmak gerekirse bu fırsat penceresi biraz daha önce, 16 Aralık 2013’te, aralanacak ve 3 Şubat 2014’e kadar açık kalacak.) Bu dönem, enerji gezegeni Mars’ın Koç burcuna ve sizin ün ve terfi eviniz olan onuncu evinize son iki yıldır yaptığı ilk ziyareti olacak. Mars sizi hakkını savunan biri olmaya zorlayacak ve size ait olduğunu hissettiğiniz şeyler için savaşmanıza yarayacak cesareti verecek.

Bir terfi veya yeni bir pozisyon arzusu içindeyseniz, bunu yapmak için bu yıl en şanslı döneminiz Ocak ayı. Bu can alıcı dönemi hafife almayın. Mars’ın dağlan delecek becerisi vardır. Şayet işinizden ayrılmak istemiyorsanız, var olan gelişme fırsatlarını görebileceğiniz araştırmalar yapın. Kendi işinizin sahibi olmak istiyorsanız, Ocak ayı kapıları açmak için çok ideal bir zaman.

Yaşayacağınız tüm değişimler siz onları başlattığınız için olacak. Yapmaya zorlandığınız için veya kucağınıza fırsatlar düştüğü için değil. Hareketli olun. Bir sonraki büyük fırsat 20 Mart’ta Koç burcundaki yeniayla veya 19 Nisan’da Koç burcundaki tutulmayla (aynı zamanda yeniay) gelecek. İkincisi, yeniay güneş tutulması, Uranüs’le mükemmel açıda olacak; bu da oluşacak her haberin heyecan verici şekilde olumlu olacağına ve aniden geleceğine işaret ediyor.

Şayet burcunuzun başlarında - 20 Haziran yakınlarında - doğduysanız, Mart’taki yeniayı daha güçlü hissedeceksiniz. Şayet burcunuzun sonlarına doğru -21 Temmuz yakınlarında- doğduysanız 19 Nisan’daki tutulmayı daha güçlü hissedeceksiniz. (Yakınlarında deyince bu tarihin beş gün öncesi ve beş gün sonrasını kastediyorum.) Doğum gününüz bu tarihler dışında ise yine de itici bir güç hissedeceksiniz. Kariyer evinize bu yıl düşecek olan iki yeniayla birlikte hoşunuza gidecek önemli bir kariyer hareketi yaşamak için, iki şansınız olacak.

19 Nisan tutulmasında, Mars’ın Pluto’ya sert bir açıda olması sonucunda bir iş arkadaşınız size karşı kıskançlık duyabilir ve ilerlemenizi istemeyebilir. Eğer bu kişi sizin hakkınızda gerçek olmayan söylentiler yayarsa, davanızı savunmaya hazırlıklı olun. Dürüstçe söylemek gerekirse sevgili Yengeç, hiçbir şey sizin ilerlemenize engel olamayacak.

Daha önce bahsedilen Koç burcundaki tutulma (19 Nisan) ve Terazi burcundaki bir başkası (14 Ekim) kariyer ve ev yaşamınıza dikkati çekerek bu yıl sona ermeden yepyeni bir işte çalışıyor olabileceğinize işaret ediyor. Bu yeni işi almak için yer değiştirme gereği duyma şansınız çok yüksek. Taşınmanız gerekirse, yaşayacak yeni bir yer bulmak, 2014’ün son üç ayında (ve hatta 2015 boyunca) bir sorun yaratmayacak.

Bu tutulmalar sırasında herhangi bir kötüye gidiş yaşarsanız, bunu eski işinizin artık sona erdiği ve evrenin sizin için daha büyük planları olduğu yönünde bir işaret olarak alın.

Yılın ilerleyen günlerinde, kariyerle ilgili yeni haberler alabilirsiniz. 28 Eylül, öncesi ve sonrasındaki dört günde gelecek haberleri bekleyin. 28 Eylül'de şeref ve terfi eviniz olan onuncu eve bir dolunay düşüyor. Bu tarih de yerleşiminizle ilgili konularda gelişim sağlamanız için altın bir dönemin içine düşüyor. Yeni işinize -ve büyük olasılıkla yeni evinize- geçmenizle ilgili tüm hazırlıklar yerli yerine oturuyor.

Eylül sonu başka bir nedenle de ani gelişmelere sahne olabilir, çünkü sadece iki gün önce -26 Eylül’de- onuncu evinize hükmeden Mars a, mutluluk ve kısmet gezegeni Jüpiter bir ziyarette bulunuyor. Bu durum sadece yılda bir defa görülür ve etkisi görülmeye değer olur.

16 AĞUSTOSTAN HEMEN SONRA ÜCRET ARTIŞI İSTEYİN.

İlham, yaratıcılık ve aynı zamanda bulanıklık gezegeni olarak bilinen Neptün sekizinci evinizde birkaç yıl daha kalacak. Bu da yaratıcı ve artistik çalışmalardan iyi para kazanabileceğiniz ama tüm kontrat ve anlaşmalarınızı sizin için iyice incelenmek üzere bir avukata göstermeniz gerektiği anlamına geliyor. Para evinizde her şeyi görünmez kılması veya en azından karışık göstermesiyle bilinen Neptün varken kontrat ve anlaşmaların satır aralarını iyi görmeniz gerekir.

Bu yıl zam istemek için en iyi zaman 16 Ağustos Pazartesi günü doğan yeniay ve takip eden iki hafta olacak. Talebinizi 16 Ağustos’a mümkün olduğu kadar yakın yapmaya özen gösterin.

29 KASIM’DA VE YAKINLARINDA YARATICI PROJELERDEN İYİ PARA KAZANILABİLİR!

Eğer yaratıcıysanız veya yaratıcı kişilerle birlikte çalışıyorsanız, 29 Kasım 2014 yaratıcı bir projeyle ilgili olarak çok göze çarpacak finansal haberler getirmesi olasılığı çok yüksek bir gün. Bu muhteşem günde, Jüpiter ve ilham kaynağı Neptün olağanüstü bir şekilde hizalanacaklar (29 Kasım’da yaklaşan hafta da oldukça güçlü) ve bu çok ender görülen, çok değerli etki gerçekten evrenin size bir armağanı. Bugünü etkili kişilere fikirlerinizi açmak veya yaratıcı bir çalışmaya başlamak için kullanın. Şayet yaparsanız, ilham perileri baştan sona yanınızda olacaklar.

Yengeç Burcu 2014 Falı. Yengeç Burcu 2014. 2014 Yengeç Burcu Fal.