Terazi Burcu 2013 Falı

2013 Falı Terazi Burcu

Aşk ve Eğlence

Bu yıl tutulmaların çoğunluğu aşk hayatınızı temsil eden 5. evinizi etkiliyor. Aşk hayatınızla ilgili konularda hızlı ve heyecanlı gelişmelere hazır olun! Ocak ayında hareketlenme başlıyor. Yeni biriyle tanışabilir, eğlencelere ve toplantılara katılabilir, kendinize daha fazla boş vakit ayırabilirsiniz.

17 Şubat'tan itibaren, daha da fazla keyifli ve romantik bir sürece giriyorsunuz. 13 Mart 6 Nisan arasındaki tarihlerde, hayat bu kadar da keyifli akmayabilir. Fakat, 6 Nisan'dan itibaren, aşk ilişkilerinizde çok olumlu bir sürece daha giriyorsunuz. Üstelik bu kez, evlilik düşüncesi ortaya atılabilir. Bu olumlu süreç, 30 Nisan'a kadar devam ediyor. 9 Mayıs itibariyle sosyal hayatınız hareketleniyor. Karşı cinsin ilgisini üzerinize toplamanız hiçte zor olmayacak. 1 Temmuz civarlarından itibaren, ilişkinizde zorlanmalar olabilir.

30 Ağustos 24 Eylül arasındaki tarihlerde, kişisel çekiminiz artıyor. Zarafet ve şıklığınızla, karşınızdakileri etkileyeceksiniz. Kesinlikle yalnız kalmamanız, sosyal etkinliklere, organizasyonlara katılmanız gereken bir dönemdesiniz. Mutlaka ve mutlaka, dışarıda ve görünür olmalısınız. 12 Kasım 8 Aralık tarihleri arasında, sosyal alandan içe çekilmeniz söz konusu. Daha ziyade evde ve aile içerisinde olmak isteyebilirsiniz. Evlilik gibi ciddi bir niyetiniz varsa, seçtiğiniz kişiyi ailenize tanıştırabileceğiniz ve kaynaştırabileceğiniz bir süreçte olacaksınız. 8 Aralık'tan yılbaşına kadarki süreçte, aşk hayatınız tüm canlılığıyla devam ediyor olacak.

Parasal Konular

Bu yıl parasal konularda çok büyük iniş çıkışlarınız olmayacak gibi gözüküyor. Ama, dikkatli olmanız gereken zamanlar var! Hukuki sorunlarla karşılaşabilir, parasal konularda çekişmeler yaşayabilirsiniz. 8 Ocak'tan itibaren, yaratıcı fikirlerinizi, artistik ve sanatsal becerilerinizi paraya çevirebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Borsa ve şans oyunlarından kazançlı çıkabilirsiniz. Fakat, 28 Ocak 19 Şubat arasındaki tarihlerde, bu konularda gerilemeler, hatalar veya gecikmeler yüzünden kayıplara uğrayabilirsiniz; dikkatli olun!

19 Şubat 13 Mart arasındaki günlerde, yeniden olumlu sürece giriyorsunuz ve bahsettiğimiz kazanımlar yeniden güçlü bir şekilde devreye giriyor olacak. 19 Nisan'dan itibaren ortaklaşa kazanım alanınız da aktif çalışıyor olacak. 1 Temmuz 19 Ağustos tarihleri arasında, maddi kazanımlar bağlamında, zorlayıcı bir sürece giriyorsunuz. Ortaklaşa girişimlerinizde bu kez maddi riskler ön planda olacak. Gizli düşmanlıklarla, entrikalarla, dolandırıcılıkla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden, etrafınızdakilere işleriniz ve parasal yatırımlarınız hakkında stratejik bilgiler vermeyin.

24 Ekim 15 Eylül geçişinde, vereceğiniz kararlarda çok dikkatli olun. Hatalar, parasal kayıplara neden olabilir. 24 Eylül'den itibaren, parasal konularda olumlu etkiler devreye girmeye başlıyor. 4 Ekim 16 Kasım arasındaki tarihlerde, parasal konularda maksimuma erişiyorsunuz. Kazanımlarınızı akıllıca yatırımlarla değerlendirebilirsiniz.

İş ve Kariyer

Transit Jüpiter, ailevi konular, yuva ve yerleşim konularıyla ilişkilendirilen 4. evinizde hareket ediyor. İleri dönük önemli kararların temelini bu dönemde atabilirsiniz. Bu hedeflerinizde size yardımcı olacak fikirleri, özellikle sizden daha bilgili kişilerden alabilirsiniz. Bu, ailenizin büyüklerinden biri olabilir.

Yeni girişim yapacağınız işler için, ailenizden destek alabilirsiniz. Pluto'nun da 4. evinize giriş yapmasıyla birlikte, iş alanınızın karşısında müthiş bir itici güç oluşuyor. Sevdikleriniz sizi, ileri dönük hedefleriniz konusunda cesaretlendirecek, harekete geçirecekler. Fakat bu yılı, çok büyük atılımlar yılı olarak görmemiz zor. Riskli ataklar yapmak yerine, mevcut pozisyonunuzu koruyacak, ileri dönük hazırlıklar yapacaksınız. Zira transit Satürn 12. evinizden geçmekte. İleride bu hazırlıkları organize etmek ve gereken kararları almak durumunda olacaksınız. Eski projeleri gözden geçirmeli, öz eleştiri yapmalı ve yeni dönemde hataları tekrarlamamak adına bunları düzeltebilirsiniz.

Yalnız çalışmak size daha avantajlı sonuçlar getirebilir. Bu arada, işlerinizi gizlice bozmaya çalışanlar olabilir; arkanızı kollayın! 19 Şubat 20 Mart arasındaki tarihlerde, iş koşullarınızı organize etmeye uğraşabilirsiniz. Bir işveren iseniz, yanınızda çalışanlara; bir yönetici iseniz, astlarınızla ilgili sorunları çözmeye ağırlık verdiğiniz bir süreçte olacaksınız.

4 Mart 9 Mayıs arasındaki tarihlerde, iş hırsınız ve motivasyonunuz artıyor. 21 Haziran 22 Temmuz tarihleri arasında, iş ve kariyeriniz alanında yılın en iyi etkileri ortaya çıkıyor; değerlendirmelisiniz! Kendinizi tanıtmaya yönelik fırsatları kaçırmayın. Güçlü ve tanınmış kişilerden destek alacaksınız.

22 Temmuz 22 Ağustos arasındaki tarihlerde, iş yatırımları yapabilir; yeni alanlarda kendinizi tanıtabilirsiniz. Sosyal gruplar, dernekler, kulüpler gibi kalabalık ortamlarda bulunmanız ve yeni kişilerle tanınmanızın, kariyerinize olumlu yansıyacağı bir süreçte olacaksınız. 22 Eylül'den itibaren, çok daha görünür hale geliyorsunuz. Kendinizi etkin bir şekilde ortaya koyacaksınız.

Sağlık

Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir yıla giriyorsunuz. Duygusal sıkıntılar olabilir. Belirsizliğin ve kararsızlığın hakim olduğu bir dönemden geçiyorsunuz. Dışarıda ve aktif olmaktan ziyade, içeride ve kendine dönük olmayı, kendi dinamiklerini gözden geçirmeyi tercih etmenizde fayda var.

Hayatınızda değişiklik yapma konusunda çok fazla istek duyuyor, hatta baskı hissediyor olabilirsiniz. Fakat henüz kalıcı değişiklikler ortaya koymak için erken. Ne istediğinizden tam olarak emin olamayabilirsiniz. Kendinizi dinleyip, ne istediğinize karar verin. İç huzuru temin edebilmek için biraz kalabalıktan uzaklaşıp, kendi düşüncelerinizle baş başa kalmanız isabetli olacaktır. Geçmişle alakalı unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı sıkabilir. Ama siz, geçmişle ilgili olaylara takılıp kalmayın, artık geleceğe bakın. Sağlığınız, neredeyse tamamıyla moralinizin nasıl olduğuna bağlı olacak bu dönemde.

Ocak ayında daha ziyade düşük bir tempo izlemeye bakın. Dinlenmeye özen gösterin. 17 Şubat'tan itibaren, moraliniz çok daha iyi olacak. 13 Mart'tan itibaren, sağlığınızla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Yeni bir diyete başlamak, kendine çeki düzen vermek için bu tarih sonrasını kullanabilirsiniz.

30 Nisan 25 Mayıs arasındaki tarihlerde, stresli ve gergin ortamlardan kesinlikle uzak kalmalısınız. 6 Ağustos 30 Ağustos arasındaki tarihlerde, daha içe kapanık bir kişilik sergileyebilirsiniz. Sıkıntı duyduğunuz yerde, profesyonel yardım almalısınız. Faydasını göreceksiniz. 30 Ağustos 24 Eylül arasındaki tarihlerde, kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. Bu yılın en olumlu transitleri bu dönemde devreye giriyor. Bu olumlu süreç, 23 Ekim'e kadar devam ediyor olacak.